radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » "13 Fjali Jetsore"
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Shko tek fundi i Faqes "13 Fjali Jetsore" 2 Votime - Mesatare: 7,002 Votime - Mesatare: 7,00


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 22:04 / Postimi 1. nė kėtė Faqe. RE: "13 Fjali Jetsore"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: KUR GJEN BUK HA.... KUR GJEN DAJAK IK......Secili e dashuron ate qe i mungon


LUFTO VETEN FITO VETEVETEN
PERQAFOJE TE VERTETEN FALE GABIMINTri detyrat me te renda te kesaj bote jane: ta shperblesh urrejtjen me dashuri, pranimi i te pamundshmes dhe thenia une isha gabim.


jeta eshte nje vizatim ku sperdoret goma

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
17.09.2008 21:18 / Postimi 2. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Edhe tuci ma i madh senin tem kur e ka ni ka mar ni allti ka than un sjom fmi un jom belagjiii...


ahuahuhaha

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 20:58 / Postimi 3. nė kėtė Faqe. RE: "13 Fjali Jetsore"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Trim osht ai qe e din tuten .

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
17.09.2008 20:55 / Postimi 4. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Qato qe t takon ty kerkush nuk mundet me ta marr edhe nese jo sod neser dita jote ka met ardh.

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 20:54 / Postimi 5. nė kėtė Faqe. RE: "13 Fjali Jetsore"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kush nuk e mer parasysh vdekjen...... sun jeton shum.......
ZEMER SA E KAM UNE VLEREN NSY T`TUA????

SA KREJT BOTA.....

E BOTA SA E KA VLEREN????

5 PARE SBON.......


LEHT O ME MENDU EDHE EM FOL, POR ME JETU, PERVEQ KSAJ ME SUKSES ME PERFUNDU O VESHTIR.......

SHOKT E VERTET JAN SI YJET, NE ERESIRE T`PART ATA DUKEN.........

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
17.09.2008 20:47 / Postimi 6. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: e ver8 ka bardh po ka edhe dit t zeza nuk ka veq teposhtze ka edhe male me breza

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 20:14 / Postimi 7. nė kėtė Faqe. RE: "13 Fjali Jetsore"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: nese bon diqka qe ja djeg zemren e nanes nashta nana ta bon hallall amo Allahu sta bon hallall qe ja ke djeg zemren nanes...;)

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
17.09.2008 20:11 / Postimi 8. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ...Boma hallall oj Nan...

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 20:09 / Postimi 9. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Munohu me lon permas sene t'mira te pelqyshme e jo te pa pelqyshme....

Njeriu nuk harrohet kur Vdes....por kur harrohet Vdesss!!!!

n'ket jete te thojn parasysh ku T'kom o vllaaa....kur ta kthejsh shpinen ta bojn ishalla s'tshof mo...

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
17.09.2008 20:04 / Postimi 10. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Jeta sosht kurgjo "budall" nese sbone sen nese ski veprimtari neser kerkush nuk t man n'men...!

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 20:00 / Postimi 11. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Tkeqit mos ja kthe me t'keq....po tmirit nese smunesh mi bo mir as keq mos i bo....

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
17.09.2008 19:59 / Postimi 12. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Armikut mos ja kthe Shpinen po Lypja Ballin

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
17.09.2008 19:22 / Postimi 13. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ngjarjet ndryshojn njeriun jo njeriu ngjarjen....

Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu.

Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende.

Kenaqu me sukseset e arritura,po kur mos thuaj STOP !

Jeta njerëzore në tërësi është një lojë e madhe ,por jeta me besim të plotë është lojë e hareshme.

Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e tij,ne shoqeri e shqyejne te tjeret

.Ndryshimi midis shkoles dhe jetes: Ne shkolle meson dhe pastaj
testohesh, Ne jete testohesh dhe pastaj meson

Ashtu si njeriu hedh poshte rrobat e vjetra dhe shkon ne pazar per te blere rroba te reja
po ashtu edhe mendja hedh poshte trupat e vjeter dhe merr ne zoterim trupa te rinj...

.Shumica e njerezve qe kane deshtuar ne jete jane ata njerez qe nuk e kuptuan sa afer suksesit ishin kur deshtuan

.Mendo si nje person qe vepron,vepro si nje person qe mendon

Femra eshte mbretereshe e botes,por sllave e deshirave

Te hysh ne mendjen e nje femre eshte art,te dalesh prej andej eshte kryeveper

Pse kemi frike nga vdekja?!-Kur ne jemi ajo nuk eshte,kur eshte ajo ne nuk jemi .....

Teorija pa praktikën është apstrakte, e zbrazët, jofunksionale; ndërsa praktika pa teorinë është njëjtë si i vërbëri në rrugë. Tek ne qdo proces është në rregull, pra , sorrat fluturojn në qiell ndërsa pllumbat mbahen mbyllur- të bllokuar në kafas.


Teori eshte kur njeriu din gjithcka dhe asgje nuk funksionon. Praktike eshte kur gjithcka funksionon, por askush nuk e din perse. Tek ne teoria dhe praktika jane te bashkuara: asgje nuk funksionon dhe askush nuk e din perse.


Mendo si nje person qe vepron,vepro si nje person qe mendon....


Shoku i vertete te preke ne plage, ne menyre qe ajo te sherohet me kohe.Ka shoke qe plaget t'mbulojn perderisa ato te behen ne trup,pastaj ai luan me ty,sepse kudo qe te prek,ti do te ndjesh dhimbje...

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
15.09.2008 22:25 / Postimi 14. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ni sen qe e bon njerin me jetu mas shumti osht Fuqia e fjales kur ti majn fjalt n men gjinja ti Jeton pergjithmon.!

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Cherry* *Cherry* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 6.694
Mosha: --
Postimi imė i pari
Pasuria: 179.871 dediEURO
15.09.2008 19:36 / Postimi 15. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ajo qe dime ne eshte e kufizuare,kurse ajo qe nuk dim esht e pafund.

Modestia esht ajo qe zbukuron njeriun.

Mose shite dituri e zotesi,perpiqu ti fitosh ato.

Trathetia,pa marre parasysh shkakun,prapeseprap tratheti eshte.

Ka shume njerze qe vezullojn ne forme, pore nembrendi jan hiq.

Jeto sikure neser te vdesisish,meso sikure te jetosh gjithmone.

Kure fjala del nga zemra,godet ne zemer.

Mose u mundo te nxjerrish dhjam nga pleshti.

Degjo shtat a tete dhe perseri bej si di vet.

Njeri i zoti esht ai njeri qe pranon te metat e tij.

Qdo hap drejt kultures dhe emancipimit,esht hap drejt lirise dhe gezimit

Fatekeqesia me e madhe eshte humbja e shpreses.

E keqja vjen me vrap kali,e ike me vrap breshke.

Nji njeri qe do ti,ska te meta,fillo mose ta duash i sheh te gjitha.Besoj te ju ken pelqy

Signatur: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/glitterfy0061508t414d31.gif/]
[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/8700/glitterfy0061508t414d31.gif[/I
MG][/URL]

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 452 452 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhani-xh xhani-xh ėshtė Femerore Offline
Shenime: 868
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.950 dediEURO
15.09.2008 13:24 / Postimi 16. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Shoku i Vertet esht ai person i cili te mban per dore dhe i cili ta prek Zemren. sa e vertet qeky sen...

Signatur: Po t'Doket Qe JetEn Pe Qon ZhaG po N'FakT JetA tY Ta Bon RrAfsh...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: M!n4 M!n4 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.309
Mosha: 30
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 40.897 dediEURO
29.02.2008 12:26 / Postimi 17. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: qenken shum te bukura rrespekt

Signatur: Verletze nie den Menschen,
den du liebst.
Denn er wird dir vielleicht verzeihen,
doch vergessen wird er nie!


live your life the way you like it like

!...Only God Can JudGe mE...!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 96 96 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: buli_vu buli_vu ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.418
Statusi: Sekret
Postimi imė i pari
Pasuria: 120.423 dediEURO
28.02.2008 12:14 / Postimi 18. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: hallall ju qoft per kto fjal me domethenje te madhe
Ju pershendes kalonja mir

Signatur: Mos prit zemren e dikujt, kur s'je zemra e askujt !

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 422 422 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: 50cent1 Offline
Shenime: 145
Mosha: 20
Postimi imė i pari
Pasuria: 4.700 dediEURO
08.09.2007 02:41 / Postimi 19. nė kėtė Faqe. RE: "13 Fjali Jetsore"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga Trimi_2005
1.
Te dua Jo pse ti je Dikush, Por per arsye Se un jam Dikushi Kur jam Afer Juve.


2.
As ni Person nuk i Meriton Lotet e Tu, Kurse ajo qe i Meriton asnejher nuk ju Ben te qani.


3.
Vetem pse as kush nuk ju don Siq Kishti dashur, nuk dotthot se nuk ju don me ter qenjen e vet.


4.
Shoku i Vertet esht ai person i cili te mban per dore dhe i cili ta prek Zemren.


5.
Menyra ma e keqe qe dikush te te mungoj esht kur ulesh afer Saj/tij dhe e din se kurr nuk do ta kesh.


6.
Asnjeher mos e ndal buzqeshjen,As kur jeni i/e merzitur,Dikush mund te dashurohet mu ne buzqeshjen tuaj.


7.
Mund te jesh vetem nje person ne ket bot, Po per dikon mund te jesh gjithqka.


8.
Moa kaloni kohen me dikon qe nuk ju qmon Aspak.


9.
Ndoshta Zoti deshiron te njoftohesh me shum njerz te gabuar Para se te njoftohesh me te vertetin dhe per ket do tju falemderohesh nese kjo te ndodh.10.
Mos qaj qe ke Perfunduar diqka, qesh pse ka Ndodh.


11.
Gjithmon ka njerz qe te lendojnm,vazhdo te besosh,Vetem keni me teper kujdes.12.
Behu person i mir dhe behu i Sigurt se e din se kush jeni para se ta t'akoni dikon per her te pare dhe shpreso se ai person e din kush Jeni.


13.
Mos u shqetsoni shum gjerat me te mira ndodhin kur nuk i prisni fare.
"Asgje Nuk ndodh pa arsye"Trimi(Unikatil) hallall njerii qitoo m pelqyn per stepermi bravoo (Y)(Y)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 105 105 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Burimproi Burimproi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 493
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 15.400 dediEURO
07.09.2007 17:17 / Postimi 20. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: 1.Lutnju zotit tju ruaj prej miqeve se prej armiqve ruheni vet
2.Jeto çdo dit te jetes sikur eshte dita e fundit
3.Shfrytezoje dhe perjetoe momentin sepse nuk perseritrt me kurr ne jete
4.Behu besnik ndaj tjerve por mos beso
5.Kur te vjen e keqja , hapja deren se nuk kie çka i ban
6.Nese kur te vjen diçka ne mend fillon e dyshohesh, mos ju nis se del keq
7.Pesedhjet perqind e çdo gjeje ka mbaruar ne momentin qe veç e ke filluar
8.Ne sofer gjithmon ha, ne darsem gjithmon kerce, ne vdeke gjithmon ben gajret e ne pune puno
9.Si puna ashtu edhe lufta do te mbarojn, por ne pune duhen hamalla e ne lufte budalla
10.Ne jete duhet durim, se durimi eshte sekreti dhe barna e çdo gjeje ne kete bot
11.Mos nxito e mos u mbyt si miza ne qull,se kur i digjesh qumshtit pastaj i fryn edhe dhalltit (Yogurtit)
12.Ne jete te behesh ortak PO, por vetem me veteveten
13.Mos u idhero per pak e per shum, se çdogje eshte e jotja deri sa e ke ne duar ti, njiher qe te hik shum rande kethehet prap

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 88 88 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: duli_kercova duli_kercova ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 473
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 13.275 dediEURO
07.09.2007 11:43 / Postimi 21. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: 13 fjali jetsore

1. JO RRENACAK TREGOU DJAL I BESES
2. JO KAVALER PO PER MU KAN DJAL NJE HER
3. BOHU BESIMTAR DHE BESO NE ZOT
4. JETA JOTE VAZHDON NE AT DYNJA PRAP!
5. DUHET ME CAKTU VAKTET QKA I KE PER MI BA JO PA PLAN
6. SHOQIRA ASHT NJERA PIK QE TE PREK NE ZEMER POR RUJU ME KON PO RRIN!
7. RRUGVE KEQIJA MOS SHKO SE JAM I SIGURT SE DOT NDODH NEJ SEND
8. FAMILJA ESHT NUMRI I PAR QE TE RRIN PRAN TEJE DHE QE DO TA JETOSH JETEN DERI NE DITEN E KJAMETIT
9. JETA NUK ESHT SOT EDHE NESER DUHET ME MENDU PER GJITH MUAJIN MOS I LE PARAT NE KAFFE PO SHPERNDAJ ME FAMILJEN
10. 99 DIT JAN TE TUAT E NJO ESHT E SHEJTANIT
11. GJEJE GRUAN E MENQE E JO TE HESHME
12. BANU I LUMTUR ME SHOQEN TANE
13.QKA E KE NE PLAN DHE QKA TE KALLOXET NE ENDRRAT TUA KURR MOS E LE SE DOT SHPALLET ENDRRA JUAJ!

KALONI BUKUR

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 47 47 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
03.02.2007 09:03 / Postimi 22. nė kėtė Faqe. "13 Fjali Jetsore"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
1.
Te dua Jo pse ti je Dikush, Por per arsye Se un jam Dikushi Kur jam Afer Juve.


2.
As ni Person nuk i Meriton Lotet e Tu, Kurse ajo qe i Meriton asnejher nuk ju Ben te qani.


3.
Vetem pse as kush nuk ju don Siq Kishti dashur, nuk dotthot se nuk ju don me ter qenjen e vet.


4.
Shoku i Vertet esht ai person i cili te mban per dore dhe i cili ta prek Zemren.


5.
Menyra ma e keqe qe dikush te te mungoj esht kur ulesh afer Saj/tij dhe e din se kurr nuk do ta kesh.


6.
Asnjeher mos e ndal buzqeshjen,As kur jeni i/e merzitur,Dikush mund te dashurohet mu ne buzqeshjen tuaj.


7.
Mund te jesh vetem nje person ne ket bot, Po per dikon mund te jesh gjithqka.


8.
Moa kaloni kohen me dikon qe nuk ju qmon Aspak.


9.
Ndoshta Zoti deshiron te njoftohesh me shum njerz te gabuar Para se te njoftohesh me te vertetin dhe per ket do tju falemderohesh nese kjo te ndodh.10.
Mos qaj qe ke Perfunduar diqka, qesh pse ka Ndodh.


11.
Gjithmon ka njerz qe te lendojnm,vazhdo te besosh,Vetem keni me teper kujdes.12.
Behu person i mir dhe behu i Sigurt se e din se kush jeni para se ta t'akoni dikon per her te pare dhe shpreso se ai person e din kush Jeni.


13.
Mos u shqetsoni shum gjerat me te mira ndodhin kur nuk i prisni fare.
"Asgje Nuk ndodh pa arsye"

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 950 | Dje: 11.176 | Gjithsej: 263.436.267