radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » A besoni ne jet pas vdekjes
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Faqet (5): « e para ... e kaluara 3 4 [5]

Shko tek fundi i Faqes A besoni ne jet pas vdekjes 8 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,75


Informatat nga: dita62 dita62 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.993
Mosha: 99
Postimi imė i pari
Pasuria: 56.750 dediEURO
25.05.2006 10:33 / Postimi 101. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: tema asht interesant po fakte ska kerkush Kuranin e ka shkru dora njerit ,me vjen keq por nuk besoj se truni pas vdekjes punon edhe 30 dit nashta qato 30 dit ka dishka po pastaj vdes,zdhuket ,kshtu qe nuk besoj,kurani thot mjeksija nuk e pranon kshtu qe jetone ket jet qysh duhet e tjetra net vjen qysh don.

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 235 235 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KastriotKuqi KastriotKuqi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 482
Mosha: 23
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 15.650 dediEURO
25.05.2006 01:52 / Postimi 102. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: une besoj 10000000 %

Signatur:

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 638 638 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: shoki Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
25.05.2006 00:58 / Postimi 103. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: po ne ket tem asht keshtu qka ki bar ne ket dynja ka me i hek gjerate keqija ne at dynja qka ki ba keq te denon zoti me ken dor ki vjedh qato ta pret e si je shku me fen etj etj sedi vallahi allau na qoft ne gjenet te krejtve

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: lindit lindit ėshtė Femerore Offline
Shenime: 242
Mosha: 22
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 9.075 dediEURO
25.05.2006 00:52 / Postimi 104. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: gjith kemi me vdek donjë ditë;ska qashtu ështê patjeter... edhe besoj se ma mirë se bota nuk është aq e madhe për të gjithve,disa vdesin,disa lindin...
keq për ta që na lendojn po çka me bo... si thuhët "gjitha senet të mira kan një fund"... po hajt jetoni sa ma mirë dhe kënaquni sa të mundëni;)
tung tung

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 4 4 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: vipicool vipicool ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 225 dediEURO
23.05.2006 19:59 / Postimi 105. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: selam alejkum u pershendes te gjithve sicili musliman e din se Kurani eshte nje liber qe ka zbrit prej Allahut dhe ne te shkrun se do te ket jet pas vdekjes /jeta ne ket bote eshte shuem e shkurte dhe duet qe ne kete jet te punojme shume qe ne ate jeten tjetre ta kemi me lehte kemi nje rast me Nuhin a.s ka jetuar 950 vjet dhe kur a kane vet se si kalove keta vjet ai eshte pergjggju si ne shtepi me dy derr ka njera derr hyn ka tjetera del dhe per ate arsye ne si musliman e kami obligim qe ne kete bote te jemi musliman te verte qe ta sigurojme Xhenetit ne jeten tejetr dhe me ne fund i lutem Allahut qe te gjithve muslimaneve ne xhenet te jene

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: xhebraili xhebraili ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 153
Mosha: 25
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 4.175 dediEURO
22.05.2006 22:03 / Postimi 106. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj serioz


kjo jet osht luli probefahrt mir e ki tani atje e nenshkrun kaufvertragun ti

Signatur: no comment

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 2 2 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: donna donna ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.281
Mosha: 23
Postimi imė i pari
Pasuria: 34.977 dediEURO
22.05.2006 20:57 / Postimi 107. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga lulzimi
une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj serioz


edhe une mendoj ashtu si ti luli tpershendes kalo mir dhe shum tem e qilluar kaloni mir

Signatur: Kur ti linde qave kurse te tjeret qeshen, jetoje jeten ne at menyr
qe kur te vdesesh te shkosh i qeshur kurse te tjeret te qajn

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 38 38 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: a_pihet_duhani_ketu a_pihet_duhani_ketu ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.032
Mosha: 30
Postimi imė i pari
Pasuria: 27.175 dediEURO
22.05.2006 20:42 / Postimi 108. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: uen besoj qe cdo besimtar beson per nje jet te ardhshem ne ahiret flm

Signatur:  

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 55 55 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: SAKICA SAKICA ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 706
Mosha: 40
Postimi imė i pari
Pasuria: 19.400 dediEURO
22.05.2006 20:00 / Postimi 109. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: valla ishalla veq boll shtir ishalla kur te lindi prap bile te naj pasanik se jo me dal apet ne gurbet qy me lyp azil hahah

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 30 30 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: leonardo leonardo ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 37
Mosha: 21
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.075 dediEURO
22.05.2006 19:24 / Postimi 110. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Une besoj qe lind njeri prap ne at boten tjeter mendimi jem esht tash spo di, kerkush se ka provu, shprehni mendimet e juaja...

Signatur: Jepne mendimin e juaj

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1 1 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: deli Offline
Shenime: 1.319
Postimi imė i pari
Pasuria: 35.075 dediEURO
22.05.2006 18:44 / Postimi 111. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kjo bot ose jeta ne kët bot esht errejshme ose e p[rkohshme mdrsa jeta ne botën tjeter apo pas vdekjes ka jet tjeter sipas KURANIT librit të shejt po ka jet pas vdekjes .

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 59 59 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ---- Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
22.05.2006 18:40 / Postimi 112. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Besimtart e All-llahut besojn ne jet pas vdekjes pra eshte e sakt se si thove ti qe kjo jet eshte vec prob qe me dit All-llahu se cilin vend e kena meritu kur vdesmi.

Kalofsh mir

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: lulzimi lulzimi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 424
Mosha: 26
Postimi imė i pari
Pasuria: 12.650 dediEURO
22.05.2006 18:37 / Postimi 113. nė kėtė Faqe. traurig A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: une besoj

une mendoj se kjo jet asht sikur ni lloj brobe per me e caktu vendin e merituar ne jeten e arshme se si asht sill njeriu me te tjeret , me te varferit a po me te smurin


jepne komentin tuaj serioz

Signatur: Mos ngani mas femrave, se mundeni me ba ndeshje me ata qe ikin prej tyre.

thithja e duhanit e shkurton CIGAREN

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 119 119 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

Faqet (5): « e para ... e kaluara 3 4 [5]

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 1.044 | Dje: 11.176 | Gjithsej: 263.436.361