radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Për Poezi » "Poezi"
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Shko tek fundi i Faqes "Poezi" 1 Votime - Mesatare: 10,001 Votime - Mesatare: 10,001 Votime - Mesatare: 10,001 Votime - Mesatare: 10,001 Votime - Mesatare: 10,00


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
01.12.2018 14:46 / Postimi -24. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ZJARRI I SHPIRTIT TIM

Në jetë kam ndezur shumë zjarre,
Më kujtohet ai zjarri që ndeza në det,
Çfarë zjarri ishte ai, avulloi edhe detin,
Edhe të vdekurit i zgjoi nga varri.

Ndeza zjarre edhe dimrit në male,
Ato zjarre shkrinë edhe akujt e liqeneve të ngrira.

Ndeza zjarre edhe në oxhakun e shtëpisë,
U ngohën muret, u bënë valë,

E tani kam ndezur një zjarr në shpirtin tim,
Që kishte marrë të ftohtë nga bota gri,
Çfarë zjarri ky!
Ngrohu shpirtin deri në asht,
Ngrohu zemrën time, gjakun nëpër damarë,
Ky është zjarri im që ngroh trupin tim,
E me zjarrin e shpirtit tim,
Dua të bëhem diell për botën e ftohtë,
Për shpirtrat që mërdhijnë,
Për të dashurit e mi,
Me zjarrin e shpirtit tim.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
12.11.2018 19:33 / Postimi -23. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: NJË KANGË SHQIPE, JU LUTEM

Ka pas thanë dajë Dervish Shaqa:
- O kangëtar´të e mi, ju paça,
mos u bani si vajëtore,
me mjeru kangën arbnore!

Kangët shqipe jo nuk shiten,
bashkë me to dhe brezat rriten,
janë kushtrim dhe histori,
mbijetesë janë për Shqipni!

Mos e shkelni traditen tonë,
shqip kënduan brezat gjithmonë,
jo arapçe, turkçe, sllavçe ...
kur i kemi zhanret shqiptarçe!

Kuj s´ia don shpirti, le t´thotë,
e ka deren hapur për t´dalë,
le t´këndon kudo në botë,
por për kangë shqipe mos t´rrenë me fjalë!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
07.11.2018 18:30 / Postimi -22. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: PER TY LUTEM CDO DITE

Ne cilen lule e ne cilen lendine,
me cilen kenge te te pres

ne Tirane apo ne Prishtine ,
pa te pa nuk vdes

Te pres ,me prit-
per Ty lutem cdo dite

Mjafton qe vetem syte t'i shoh.
Nga hjeshia e fjales ,
edhe pa emer, do te njoh

Te pres,me prit
per ty lutem cdo dite.

Ne kthjelltesine e lotit
e ne peshen e tij

me flladin e praneveres ,
vetm per Ty do te vij

Te pres ,me prit
per Ty lutem cdo dite

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
04.11.2018 21:37 / Postimi -21. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: KRUSHQIT E DASMES SE MADHE

Une jam Shkodra e Agronit
qe liqenit i rri karreshi.
Mbeshtjelle si nuse me uje te Bunes
deri ne det sa sheh me sy.

Jam Rrezani i Teutes
Ne Boke te Kotorrit fron mretnie.
Gjuhe e gjak e truall e Fis
ketu kan ngjyre Ilirie.

Ne rranze maleve ,e Albulenes
une jam Kruja e Kastriotit.
Kushe me mesyne do te thehet keq
po i betohem ne bese te Zotit.

Une jam Lezha e fjales e beses
Ktu i vune duart permbi shpate
ktu u lidhe Besa Shqiptare
qe vet Hyu i dha urate.

Jam Prizreni i beses se Madhe
besa bese e dore per dore,
per me i mbrojte Tokat Shqiptare,
si fisheket ne rrethatore.

Une jam Vlora e Flamurit,
Ismail beu e mban ne gji.
Cepe me cep ku ai valvitet,
pllame per pllame i thone Shqipni.

Jam Drenica e Hasanit
Boletini i baces Ise.
Sa here hasmi i msyni trojet
fjale e pushke bashk i kan nise.

Jam Kosharja e Sefe Koshares
Kaqaniku i Idriz Seferit.
Jam Krasniqja e Mic Sokolit
Bese e gjak ne fushen e nderit.

Vitet ikin e motet nderrojne
dimri iken e vjen pranvera
jam Prishtina e tetedhjete e njites
kenge e pushke bashk si perherea.

Shkollat plot me djeme e vasha
bash ashtu si deshti nena.
Sa here nisem ne pune te veshtira
krah per krah me rrin Tirana.

Jemi dy motra qe kurr nuk ndahemi
as kur hilet hyjne ne mes.
Nga Avdyli e Ymer Prizreni
amanet e kem nje bese.

Nga Prekazi i Adem Jasharit,
jem Ushtria Clirimtare.
Me betim ne pale te flamurit ,
per me i mbrojte Tokat Shqiptare.

Jem Kosova e jem Shqipnia
te gjithe bashk rrite ne kto votra.
Nene Teuten e babe Agronin
shtate milion vllezer e motra.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
28.03.2017 20:41 / Postimi -20. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ikës !

Ke dy mundësi:
Te ikësh shpejtë dhe të kthehesh me kadalsi,dhe
Te ikësh ngadalë etë kthehesh me shpejtësi.
Ti zgjidhë të dytën,meqë e para të shtie të ikësh
Përsëri!

Në mos gjetshë shtëpi,mesyje shtëpin e parë-
Tokën.
Por pasi ta kaloshë natën,në mengjesë do ta mbashë
kokën!
Dhe atëherdo tia dish vlerën tëndes shtëpi.
Do të të kujtohet kush te ka dhënë për të ngrënë e
për të pi, dhe kush te ka dashtë pa asnjë dyshim!

Do të qashë e shajshë të gjitha presjet e gjdo rrugë
Të kotë,
Kur ta kuptosh se shpëpia ështe vendi ne botë që
Të bënë të plotë!

Kur ti erdhe ne botë,ajo ishte e para që të priti duke qeshë:
Dhe do jetë e fundit qe do ti ndal lotët
Kur ti nuk dot jesh.

Andaj s'ështe me rendesi a ke kasollë të thjeshtë apo
Të shrejtë banesë,
Kthehu ne vatrën tënde për t'ia kthyer dy pikat "e-së"!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
01.03.2017 23:33 / Postimi -19. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Marrshi i Fsk-së

Jemi forca e sigurisë,
Ne ja mbrojmë vlerat lirisë,
Që nga jugu e në veri,
Trupat tona janë fuqi.

Jemi gati kurdoherë,
Fsk ti ja jepë nderë,
Plumbi neve sna frikëson,
Lufta e drejtë na trimeronë.

Me pushkë ne dorë deri ne fitore,
Dota mbrojmë kët tokë arbërore,
Asgjë neve sna frikësonë,
Nuk ka forcë që na gjunjëzonë.

Krenaria jonë kombëtare,
Është ushtria jonë çlirimtare,
Amanet na la i pari,
Komandant Adem Jashari.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
25.02.2017 09:00 / Postimi -18. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: "Çdo të thotë nënë"


Çdo të thotë nënë vallë?
Të duash me zemer jo me fjalë.
Çdo të thotë nënë të jesh?
Në mbrëmje e fundit të biesh të fleshë.

Çdo të thotë nënë të quhesh?
Asnjë lodhëjeje të mos i druhesh.
Çdo të thotë nënë të thërrasin?
Lumturin e botës ndër duar të zgjasin.


Dritero Agolli.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dj_malis dj_mali ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 11.155
Mosha: 35
Statusi: Në kërkim të fatit
Postimi imė i pari
Pasuria: 306.664 dediEURO
23.02.2017 01:39 / Postimi -17. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: A sma fal vetem nje nate,
Si do zemra me te dasht,
Me te dasht me mallengjim,
Me mallengjim o shpirti im.

Qka u be mor kshtu me mu,
Pa e prit pa e kujtu,
Erdhe hyre n shpirtin tim,
E bere gaz e disponim.

Ti kete zemer c'po ma ndeze,
Eja zemer pa vonese,
Na ik nata dej n agim,
Me njeri tjetrin n perqafim.

Signatur: Veq ne rafte ke per t'me gjet, sa me t'ngjall n'kujtime, e une n'toke kam per tu tret, n'mur do t'zbehet ftyra ime!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1399 1399 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: KIMIs KIMI ėshtė Mashkullore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 4.031
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 110.050 dediEURO
22.02.2017 22:17 / Postimi -16. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Diku largë teje me solli jeta,
E sonte me mori malli të flasë me ty,
Me ler derën hapur,së bashku me pranverën
tek ti do të vi.
Mos ma mbyll derën,mi hapë krahët e tu,
Se do të vij un biri yt,
Etjen tek ti me shuar,
Do të vije te pije uj tek krojet e tua,
Se largë teje askund etjen s'mund ta shuaj,
Askund më të mir se ty nuk ka
Dardani je,,do mbetesh,
Se dardani zoti te ka ba....

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 69 69 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: beni_gjilann beni_gjilann ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.182
Mosha: 27
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 33.444 dediEURO
29.10.2013 22:07 / Postimi -15. nė kėtė Faqe. Poezi e Facebookit
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ne FACEBOOK nisi kjo loj
kur një vajz komentoj
vendosa ta përshêndes
i dërgova dhe një ftes

E pranoj pa hezitim
nisëm edhe komunikim
numrin thash ti kêrkoja
doja zërin tja dëgjoja

Nuk nguroj dhe ma çoj
vendosa ti telefonoj
kur me 1 mesazh më thot
un tani nuk mund flas dot

Vazhduam me komunikim
kjo përgjigjej me gëzim
ti do jesh i dashuri i im
dhe urova fatin tim

Vendosa ti telefonoja
doja zërin tja dëgjoja
po 1 gjë nuk më pëlqeu
dëgjova qenin kur lehu

Nisi po më dhimbte koka
kur filloi bërtiti dhe lopa
dhe një zë burri që i foli
hajde plak se lopa polli

Telefonin nuk e ngriti
dhe mesazhi shpejt arriti
o cun o djal i ri
un jam plake me 5 fëmije
:D :D :D :D

Signatur: Në mengjes apo ne mbrëmje,,, heret apo vonë,,,, Radio Dedi qdo herë ju disponon !!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 555 555 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Granit Granit ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 235
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.175 dediEURO
15.11.2012 17:48 / Postimi -14. nė kėtė Faqe. Per Ty e Dashur
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Mungesa jote ka lene te zbrazet edhe Hapesiren. Asgje nuk me ben rehat kur ti nuk je pran... e vetmja qe me mbeti eshte deshira akoma per te endrruar. Si eshte e mundur kjo dashuri te jete me fatekeqja...pse?
Gjithcka eshte si nje zgjim i trishtuar, i hidhur dhe ne harrese. Me kot kerkoj te paraftyroj fetyren tende te qeshur dikur se paku ne enderr edhe ajo tash me mungon!!!! Perse te dua? Cilat arsye i veshen tani urrejtjes? Pse me urren? Deshira per ta zhdukur ate qe smund ta kem apo qe eshte si une apo me ngjan njesoj mua?
Une ndoshta nuk po di si te them te dua apo ndoshta nuk po gjej fjalet cilat duhet per ti thene? Ndoshta nuk po i njof rruget tuaja per te arritur ne shpirtin tend ? Asgje nuk po di vetem e di se Te Dua ..... Pas teje asgje tani ska rendesi. Nuk do te kete ndoshta hapesira per te permbushur sepse dikush tjeter do i permbush ato tek ti !? Me thuaj e vertete kjo?

Signatur: ~~~~* Zemer Saranda Zemer Leonisa Zemer *~~~~

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 28 28 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Maylinda Maylinda ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43.426
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.258.225 dediEURO
23.10.2012 14:02 / Postimi -13. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Endroj te gjej nje Njeri
se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes. :( :P .

Signatur: Nese nuk flas nuk eshte se spo I kuptoj ose shikoj gjerat po thjesh sdua te harxhoj fym kot ....!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1278 1278 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Maylinda Maylinda ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43.426
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.258.225 dediEURO
04.02.2010 01:33 / Postimi -12. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ndoshta nje dit ne te ardhmen
ti perseri do te kthehesh
por gjall mua te mjeres
s'besoj se do te me gjejsh
mbi var un kur prehem
me keqardhje do te lotosh
dhe ikjen tende prej meje
perjet do ta mallkofsh
ndoshta shum i permalluar
portretin tim do ta kujtosh
permbi pllak te gdhendur
emrin tim do ta lexosh.....
ndoshta per her te fundit
mua falje do te me kerkosh
por pergjigjjen time nen dhe
s'do mund ta degjosh
do ta fal a po a jo
as vet se di mir.

Signatur: Nese nuk flas nuk eshte se spo I kuptoj ose shikoj gjerat po thjesh sdua te harxhoj fym kot ....!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1278 1278 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Burimproi Burimproi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 493
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 15.400 dediEURO
04.02.2010 01:05 / Postimi -11. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Zemrat e dikuj qenkan kall,
shpirti po ju digjet me plot mall,
boll ju digjet e shum ju pervlohet,
per diqka qe s'mund te harrohet,
mbyllet plaga, kur nga plumbi shpohet,
por plaga e dashuris kurr nuk sherohet,
nuk sherohet e as kaperdihet,
sa ma shum vjen e rritet,
kujtohen gjithçka qe ke ba,
kur ke qesh e kur ke qa,
momentet kur je njoftuar,
kur duart keni shtrenguar,
tash edhe pse jeni larguar,
zemrat se rrahuri nuk kan pushuar,
vra mendjen e mendohu trazo kujtimet e kujtohu,
mbyll syte e qorrohu, mbyll veshet e shurdhohu,
per mos me pa as me ndegju,
se me cilin asht tuj u shoqeru,
ah si qenka gjith kjo jet,
ç'ka ke mbrenda e din vç vet,
keshtu zoti e paska than qe halli hallit mos i ngjan,
per ma shum mos me e zgjat,
te gjith juve ju uroj vat

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 88 88 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: kosovare93 kosovare93 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 770
Mosha: 18
Postimi imė i pari
Pasuria: 21.450 dediEURO
03.02.2010 23:17 / Postimi -10. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ket poezi e kam shkruar per nje dashuri te vjeter..

Dije qe gjithmon mendoj per ty
dhe per qastet qe kemi kalu ne dy
po te shkruaj me lot ne sy
sepse di qe sdot kem pergjigje
por zemra ime me jep fuqi tet shkruaj
sepse ndoshta ndjen diqka tek ti?!
nuk e di..
ende po te pres
me shpres qe kur do te kthehesh
dot ma japesh pergjigjen
qe qdo dit e pres me shum padurim..
me ne fund ta dhuroj nje puthje te embel nga ketu
me shpres qe kur dot mbrrin tek buza jote
dot jet gjeja me e bukur ne at moment..
dhe gjeja me ne te cilen ishe duke menduar edhe ti...

:(

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 19 19 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *ArbNore* *ArbNore* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 10.120
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 438.070 dediEURO
03.02.2010 04:37 / Postimi -9. nė kėtė Faqe. "Poezi"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ket poezi e kam shkruar per Qazen dhe mua


Dikur


Dikur kur qdo gje shuhet
Dikur kur qdo gje te duhet
Dikur kur qdo gje vyshket
Dikur kur te duket se je vetem
Kthen nje njeri qe ja ofrova
Gjith boten,ne qdo takim
Njdjeva dashuri,respect dhe
Lumturi,prane tij
Isha vajza me e lumtur ne bot
Qdo fjal e tij mua me pervetsonte
Qdo shikim I tij me lumturonte
Buzqeshja tij me mungon
A thua valle pse dy persona qe duhen nuk
Munden te jene pergjithmon bashke ?
Apo aq shum duhemi sa qe nuk mund
Te qendrojm bashk nga dashuria e madhe
Qe ndjejm.
Tani vuaj qaj bertas sepse si duket
Humba nje njeri te madh
Perse nuk vie dita tme thuash se
Smundesh pa mua?
Sepse un ndjej te ta them por
Frika e madhe mendjen po ma merr
Une isha vajza endrrave tua e ti I endrrave te mia
A thua ku u tret ajo kohe kur ne te dy ishim te zjarrt
Pas njeri tjetrit a duhet un te pres
Te me kthehesh apo zoti eshte ai qe deshi keshtu?
Por prap se prap edhe pse jemi larg dashuria ime
Po rritet qdo dit e me shum te dua dhe do te dua gjithmone.


Te dua Qaz…


Filat e shtuar nga *ArbNore*: (Regjistrohu pėr tė Shkarkuar / ose Identifikohu)
I_Luv_A.jpg

Signatur: Mos Ler Dike Te Behet Gjithqka,Sepse Kur Te Ike Do mbetesh Pa Asgje...!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 326 326 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 1.823 | Dje: 12.867 | Gjithsej: 248.854.282