radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » "Vetëvendosja" proteston kundër planit të Ahtisarit
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Tema e Mbyllur

Faqet (3): e kaluara 1 [2] 3 nė vijim

Shko tek fundi i Faqes "Vetëvendosja" proteston kundër planit të Ahtisarit 1 Votime - Mesatare: 1,001 Votime - Mesatare: 1,001 Votime - Mesatare: 1,001 Votime - Mesatare: 1,001 Votime - Mesatare: 1,00


Informatat nga: dita62 dita62 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.993
Mosha: 99
Postimi imė i pari
Pasuria: 56.750 dediEURO
13.02.2007 01:37 / Postimi 26. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ju te vetvendosjes qe po e perkrahni albin kurtin ,
ku ishte albin kurti gjat luftes qe sju ni zani normal si shum tjer ka ik ne malin e zi normal te shpija vet ,i ka kqyr lajmet si shum neve ,
o elshan shkruj e shprehe mendimin tan si te dush mu nuk mundesh me ma mbush mendjen sa i perket qeshtjes se albin kurtit ,siq e ceki njani neti merr aj jokerat e vet e net lun me ta siq don ai ,aj asht shum i ri me udheheq politik e me dit politiken ,

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 235 235 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Muki Muki ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.225
Mosha: 25
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 61.077 dediEURO
13.02.2007 01:36 / Postimi 27. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Hej se pari ju shprehi NGUSHLLIMI familjeve te VDEKURVE se dyti un veq ni vrejte e kom tek VEDVENDOJA se kta kan gabu se u duft me u qu mas pari KUNDER SHQIPTARVE qata qe jan ne PARLAMENT se krejt qita poletikant tan kan faj per qito sene se un para 5 Muje kom nejt me ALBININ ne ni tubim ne zyren e tyne ne MITTROVIC edhe thojke boll mir thojke shkoj te tana partit tona edhe i ves a esht e mir qikjo qa po ban thojshin ta po tan me ty jena ama kur po jav boj thojke hajde dalum ne TV ne KTV a 21 a RTK thojke as njani nuk guxojn se jav qes me dukumenta thojke senet edhe u kan qat nat ne TV MITROVIC edhe qita te GRUPIT ton qe jan ka e udh heqin kosoven as njoni se ka qit ato hartat me i kallxu popllit qa po bajn kur i qiti ALBINI i dike me milimetra sa ja kan jep token KOSOVES thojke ka shqiptaret ton i ranitin thmin me keksa te djalit te MILLOSHIT PLLAZMA KEKS esht i SERBIS e i DJALIT TE MILLOSHIT e ne KS perdoret per thmi mas shumti.

NDERKOMTARET KOSOVEN e kan DESH tona teshat ja kan hiq veq ne BREG e kan lan edhe mas mrami PAVARSI ska as nuk ka me pas se SERBET kurr PO nuk thojn veq JO e na PO meni her PO. po thuni qe na kan shliru NDERKOMTARET ama mos e harroni se e kan per detyr AMERIKA me kqyr kush po bon ZOLLUME e aj su hi ne KS per ata po per me marr pasuni kty se ta ka ba ne BONSTILL bazen e dyt ushtarake ne BOT. e po du me ju than se POLETIKANET ton skan shkoll edhe e dyta jan TRADHTAR me pare shiten ja ka pru ATISARI paketen te paqin dit qa kan shenu qe qafa se ata i shkrujn ni fjal ni killometer te gjat edhe si do do poletikan qe veq me shkollen e mesme po na majn popllin jo ska ashtu ma se veq qata qe kan pasuni edhe sja ka vra kerkonin qe mos me dit ku e ka as vorrin kallen e kta qe kan pasuni ktyne as qe jav nin a.


U kan protesta ne MITROVIC e SERBVE edhe as qe ti ka qit TV e as njonit as e shkive TV as e jonja se atyne UNMIKU sju perzihet e KTV RTK 21 kto skan qare me ba qa te thojn UNMIKU + don me than se SERBET as me qita qe na ka dhan ATISARI nuk esht i knaqur hahaha e POLETIKANET ton po po po gjithmon po o DAJ veq njo di me than a se SHQIPTARI ta ka shit SHQIPTARIN krejt edhe kan me shit apet se SHQIPTARI esht TRADHTAR me pare e blen qysh dush edhe shkurt e shqip ska sen kty a veq kush po munet sa po munet me VIDH e poplli po hiq.


Marre duhet me ju ardh POLETIKANVE ton qe po dalin ne TV per deri sa des dikush as qe jav nin a kurr prejsi qe u kry LUFTA MITROVICA e dame kurr si kom ni me than pe majna ni debat per MITROVICEN qe e ka pasunin mat madhen ne KS qe e ka majt KREJT SERBIN le qe veq SERBIN por edhe EUROPEN e deri sa u qojshum protest e deri sa u vrajshin thmija ne lumin e ibrit POLETIKANVE ton as qe jav nike e tanshi kishe po folmi folshin 2 dit edhe u kry u harru MARRE pasha allahin a veq Muki po ju kallcon qe ne KS kurr njet ska mu ba mir a se ata te mirt jon pak ama ata i VRASIN si lan me jetu edhe ALBINI shum shpejt ka me hanger e pom dhimet

Kshtu qe ju pershendes edhe Muki ju thot qe na SHQIPTARET nuk jena te lidht edhe ne KS kurr njet mos e mendoni qe ka mu ba mir edhe nese i bajn do drejta mos e harroni se ka me shku vetem 10 vjet edhe kan me marr SHKIJET apet se ta bjen popllin ne tok te vet qe ja kan dhan vet shqiptart mrena ne KS edhe ta ban ma shum popull SHKIJE se SHQIPTAR edhe te thot po i du drejtat e mija edhe jav merr hiq mos ta nin ILOVER JOVANOVIQI kurr njet se kom pa ket poletikan veq njo ama krejt PARLAMENTIN ton e SILL ne GISHT te vogel heheeh .


Respekt per te gjith Muki. ;)

Signatur:
In Love Untill Death Emrie & Muki 

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 49 49 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
12.02.2007 23:36 / Postimi 28. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Edhe un jam prej atyre qe jeton nderkombetari po ky person me posht e ka shum mir


Te nderuar shqiptar,

Sidomos ju qe jeni jasht Kosoves, qe sadopak keni qetsi ma t'madhe shpirtrore, mundohuni me u socializu me gjendjen qe e ka kaplu Kosoven, mos na kritikoni, mos na kshilloni, veproni ??? Mos hajdeni veres n'Kosove me votu per Post-rugovistet, Thaqin edhe Haradijnan... edhe me na msu neve n'Kosove shka me bo... Leni vllazen kto muhabete... punoni krijoni fonde, loboni per Shqiptaret bonu shembull neper bote, qe me u kon ju paqyre e shqiptareve, e jo me na msu shka me bo kan me dasht e kan jo, nuk po keni qef me ju thirr Vendlidja me fitu lirine, nuk po jeni t'gatshem per rrethana t'reja...


Jane do arsye pse ju nuk mundeni me na msu:

1. Qe 7 vjet rryma eshte prej 24 me 0 deri n'10 me 1 - 7 vjet jan 365 x 7
2. N'Kosove 13 % e njerzve jetojne n'varferi t'skajshme, edhe 50 % konsiderohet t'varfun.
3. Papunsia ju ka detyru juve me shku me bo pare jasht Kosoves (kjo vlene per gurbetqaret)...
4. Leht eshte me fol per Kosoven kur t'vish si turist, edhe nese mendon si Ahtisari
5. Kur nuk i sheH badigardat edhe funkcionerat tu i parku automjetet luksoze n'cilin dush vend ku eshte e ndalume parkingu...
6. Se burimi i vetem prej nga ju informoheni, gurbetqare dhe shqiptare qe jetoni jasht Kosoves, jane Mediat qe duhet me i rrespektu kriteriumet e UNMIKUT.
7. Koha po na kalon ne Kosoven qe n'secilen fushate u thone " VOTONI PER PAVARSI".Mandej Ju llutem ju lutem lexojeni pakon e ahtizarit dhe shikoni se sa dredhina e mashtrime ka aty vetem shikoni
Edhe disa pika

Article 10
Paragraph 10.4 Kjo thot se konstuta duhet te kryhet mbranda 120dite dhe mundet te ndryshohet nga UNMIKU ne nuk i konvenon

Article 14 ... Final Provisions
Parapgraph 14.2.1 DUHET SE UNMIKU DUHET TA NDJEKUR DHE TA ZBATOJ UNSCR 1244 i cili mir e dijm se nuk lejon ndarjen e kosoves nga SErbia

Artikullit me par qe i permenda ken nga pjesa e par e propozimit Parathenia

Tash ANNEX I
Article 7 Thot se srbet duhet te kan te drejt dhe duhet te ken lidhje me adminitratin edukative te Sebis
Article 11 Thos se Serbia dote ket komuna nen kontrol financiare
ANNEX V Ben Zona protektive neprmes Objekteve fetare DHE NUK KA ASNJE XHAMI APO KULTUR SHQIPTARE
ANNEX VII Kthyerja e afer 200 000 serbe Refugjat ne kosove
Annex VIII Edhe disa ndarje te teritorit te kosoves sepse kufije e 1988 nuk vlejn po kufijte 2001 te caktuar nga Yugoslavia dhe MAqedonia


DHE NU FUND DHUHET SE KJO PROPOZIM DO TE MBESHTET DHE TE MBROHET NGA IMP ( INTERNATIONL MILITARY PRSENT) DMTH SE PAMVARSIA NUK MUNDET TE SHPALLET APO TE IPET SEPSE

FJALA PAMVARESI NUK PERMENDET NE KET 'PAKO'

LETER NGA LEVIZJA VETVENDOSJE

Te dashur lexues,

Dje, me 10 shkurt 2007, sistemi antipopullor ne Kosove e deshmoi edhe nje here natyren e tij. Rreth 15000 - 20000 demonstrues paqesore te prire nga Levizja VETEVENDOSJE! arriten te tubohen ne Qender te Qytetit (Sheshi N.T.) perkunder barrikadave policore te vendosura ne shumicen e rrugeve qe shpienin ne cakun e demonstruesve. Mijera demonstrues te tjere mbeten te bllokuar neper lagje perreth qendre se qytetit dhe qindra apo mijera te tjere nuk u lejuan qe te futen ne Prishtine nga qendrat tjera te Kosoves; madje nje autobus qe vinte nga Drenica u detyrua te futet ne baze ushtarake te KFORit me ç'rast udhetaret u maltretuan. Helikoptere ushtarake fluturonin gjate tere kohes neper qiellin e Kryeqytetit. Marshimi i demonstruesve u nderpre ne sheshin perballe Teatrit Kombetar ku ishini barrikaduar qindra police te njesive speciale te shtylles se pare te UNMIKut: SHPK, Karabinieret, njesitet ukrainase, njesitet polake, njesitet rumune etj. Perkunder faktit se nje dite me heret çetniket ne veri te Kosoves demonstruan duke thirrur se Kosova do te vazhdoje te jete Serbi, lirshem dhe pa u ngucur fare nga UNMIKu, dje me 10 shkurt sistemi antishqiptar dhe proserb i vendosur ne Kosove zbatoi ndalimin e levizjes se lire te qytetareve (shqiptareve) qe kerkonin Liri e Vetevendosje. Kjo i iritoi keta qytetare dhe vendosen qe te mos e pranojne nje poshterim te ketille. Ne tentimin e tyre per te ecur neper rruget e qytetit, rreth ores 15:40 ndodhi perballja me milicine e sistemit antipopullor.

Forcat e armatosura te shtylles se pare te UNMIKut, te pajisura edhe me 4 autoblinda filluan te shtiejne nga te gjitha llojet e armeve: me gaz lotesjelles, me plumba gome dhe me plumba te vertete (mbushje ushtarake). Une me disa shoke e verejtem qe ne minutin e pare se nje polic i paarmatosur dhe i pambrojtur qe ruante objektin e Ministrise se Sherbimeve Publike ra pertoke i pavetedije. Pas pak sekondash, duke vrapuar neper plumba e gaz lotesjelles, tentuam qe te i ndihmojme dhe e vertetuam se viktima ishte shpuar me plumb ne hemitoraksin e djathte (anen e djathe te gjoksit) dhe se gjaku neper rruget e frymemarrjes po i dilte nga goja dhe hunda. Milicia e UNMIKut e shihte mire se çka po ndodhte dhe tregohej shume indiferente. Me shume mund mezi e bartem neper plumba dhe gaz lotesjelles per nja 300 metra dhe e futem ne nje taksi, sepse asnje automjet i milicise nuk pranonte ta merrte kolegun e tyre qe dukej se po vdiste.

Me t'u kthyer ne demonstrate u be me e qarte kërdia. Qindra mbushje lotesjellesi zbrazeshin pa pushim duke i goditur demonstruesit horizontalisht (direkt) dhe vertikalisht (pingul). Kurre nuk ka pasur ne Prishtine me shume gaz lotesjelles, kete e vertetonin te gjithe ata te cilet kane marr pjese ne demonstrata qe nga viti 1981. Gjithashtu UNMIKu shtiente me arme zjarri me plumba gome dhe plumba te metalte. Perleshja me sistemin antipopullor vazhdoi deri ne oret e mbremjes, deri rreth ores 18:00. Halil Isufi, nje aktivist i Levizjes Vetevendosje! te cilin e takova ne Qendren Klinike Universitare te Kosoves (QKUK) m'i tregoi tete plaget qe i kishte marre nga plumbat e gomes, kater prej te cileve e kishin shpuar, e prej ketyre njeri i ka mbetur ne trup ngase mjeket nuk rrezikuan te nderhyjne 20 centimetra ne thellesi te kofshes. Flitet se jane mbi 80 te plagosur dhe rreth 16 aktiviste te arrestuar. Mjeku kujdestar i njesise se kujdesit intensiv prane sherbimit emergjent te QKUK me tregoi se eshte duke trajtuar te plagosur me arme zjarri ne koke. Sot e konfirmova vete vdekjen e dy djemeve te rinj te plagosur dje, njeri prej tyre Man Balaj, aktivist i Levizjes nga rrethi i Podujeves. Pres qe numri i te vdekurve te rritet.

Deri sa isha ne QKU (18:00 - 20:00) vazhdonin te vinin aktiviste te lenduar, kesaj here nga nderhyrja brutale e njesitit special te SHPK-se ne zyre gjate arrestimit te Albin Kurtit. Ne anen tjeter, ne po ato momente Valon Elshani - zedhenes i SHPK- ne televizion thoshte se nuk mundet te konfirmoje nese policia ka gjuajtur me plumba gome. Ulpiana Lama (zedhenese e "Qeverise") deklaronte se nderhyrja e policise ndaj demonstruesve ka qene profesionale.

Keto informata qe po i lexoni jane ekskluzive. Mediat jane duke emetuar seriale latinoamerikane, muzike turbo-folk dhe programe per mode te te veshurit.

Levizja VETEVENDOSJE! do te vazhdoje me demonstrata. Pergadituni per gjak, lot e djerse.


I juaji,

Arber Vokrri

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dita62 dita62 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.993
Mosha: 99
Postimi imė i pari
Pasuria: 56.750 dediEURO
12.02.2007 23:15 / Postimi 29. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: se pari i ngushlloj familjet e dy te vrarve gjat protestave ne prishtin por per mendimin tim pergjegjsin duhet me dhan Albin Kurti per ata dy te vdekur .
Bota asht qu ne kamb edhe perpiqet te na ndihmoj na ndermjet veti sun bim ne razi .keto protesta ka qen duft mi organizu pasi qe te perfundohet e ter statusi pastaj te paraqesin paknaqsin.
e ty Fidan sa qe thu se ne qe jetojm ne parajs te perendimit gabon se sa po e perjetoni ju skamjen qaq edhe ne bile bile 2 her ma shum se ne duhet te mendojm per ktu edhe per atje edhe normal qe asht kjo situat e pasluftes shka prite ti qe u kry lufta edhe mbaroi e tera jo jo zoterote 50 vite pas luftes zvicra ka mbrri me ardh ne vete .
ti tregojm botes se edhe ne jemi te zotet te kemi durim dhe ta mbajm shtetin e jo shkau me dajak me na mbajt ,se UNMIKu shum mir e ka pa qe 7 vjet qe sjemi te zotet me ba me mbajt shtet .ti po i tregon kta 2 qe u vran po edhe sa po vriten ne pragun e deres pa asgje kush po ti vran unmiku apo shqiptari shqiptarin nuk po je e sigurt ne der te shpis me dal ,mafija,droga kidnapimet vrasjet prostitucioni vjedhjet deri kur ???????

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 235 235 Vlerėsime Positive / 6 6 Vlerėsime Negative


Informatat nga: 100% Gjilanas 100% Gjilanas ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.490
Mosha: 32
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 44.350 dediEURO
12.02.2007 23:06 / Postimi 30. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kshyrne Albin Kurtin Tasht si esht e kshyrne kur te plaket qysh bohet njhit ka mu bo

Pėr tė shkarkuar nga 100% Gjilanas: (Regjistrohu pėr tė Shkarkuar / ose Identifikohu)
Adem%20Demaci%20portrait.jpg
AAAlbin Kurti.jpg

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 163 163 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
12.02.2007 22:21 / Postimi 31. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Fidan shum mir e ki dhe gjdosend qe e theret per LIRIN E PLOT TE KOSOVES UN JAM PER TA JU LUTEM LEXONI KETA SHKRIME QE KAM GJETUR NAPER FORUME DHE VERTET PREKIN NE ZEMER SHUM KOMENTE TE SAKTA DHE TE DREJTA JANDëshmorëve të demokracisë Arben Xheladini, 1972, nga Prishtina dhe Man Balaj, 1976, i lindur në Besianë, u qoftë hallal tambli i të gjitha nënave shqiptare, e ju prindër e familjarë pranoni ngushllimet më njerëzore e më të sinqerta për humbjen e më të afërmve tuaj, që nga sot janë të gjithë neve, të çdo shqiptari që e ndjen dhimbjen me ju

Agim Vuniqi, SHBA

Radio Kosova që nga mëngjesi emtitonte programin e saj të larmishëm, përmbushej skema programore, e përcaktuar si cdo ditë të zakonshme. Si zakonisht këngë, muzikë, tallava e gjithëfarë. Në skemën programore edhe emisioni përshëndetje dhe urime i shoqëruar me këngë dhe muzkë shqipe, e pabesueshme, dhe shumë jo njerëzore. Në Kosovë nuk kishte ndodhur gjë..?! Plumbat e gomës por edhe dhuna shtazarake e policëve kishte shkurtuar jetën e dy personave shqiptarë, dy "prishës" të rendit e qetësisë sipas Grupit të Unitetit, se po të ishin serbë-të zgjedhurit e tyre (kështu ndërtoni karierën) do të plaste hataja, bota do të alarmohej, mbledhje të shumta do të mbaheshin, udhëheqja serbe do të reagonte në kor më atë të Rusisë, por edhe shumë vende perëndimore do t'i qortonin shqiptarët, shumëherë të rrahur nga ndërkombëtarët dhe nga vendorët, të vrarë më heret nga policia komuniste tash nga kjo "demokratike" ! Rikthehen ngjarjet me një shpejtësi marramendëse, demonstratat e vitit 1968, shumë të rinjë të grumbulluar para teatrit, atëherë, tash i emëruar sheshi i Skënderbeut. Turmë e madhe njerëzish, shkollarë të shumtë, punëtorë, pensionist, protestonin për më shumë të drejta, protestonin për drejtësi dhe për liri. Kronika e kohës shënonte se kishte rënë dëshmorë Murat Mehmeti, dëshmori i lirisë (nëna e tij ruante të byllura në sandëk rrobet e tij gjakosura), në atë gjuajtën nga ballkoni i një ndërtese. Demonstratë disa ditëshe, përleshje e policisë dhe demonstruesve, Kosova ishte hijerëndë dhe e zymtë, që nga ajo kohë u regjistruan shumë persona të vrarë, të masakruar, e shumë sish edhe sot të pagjetur! Më 10 shkurt ndodhi diçka shumë më e rëndë dhe më tronditëse, ndodhi krimi institucional i plumbit "demokratik", ndodhi krimi, u vranë dy shqiptarë, shumë të tjerë u plagosën, u burgos edhe lideri i pranverës studentore Albin Kurti, i cili para një dekade së bashku me ish ektorin e Univerzitetit të Kosovës të ndjerin Prof.dr. Ejup Statovcin marshonin duerthatë kundër policisë serbe. Ajo demonstratë tuboi shumë njerëz, të të gjitha shtresave, dhe mu ajo demonstratë masovizoi radhët e luftarëve të rinisë, pjesa dërmuese e studentëve ngjeshën radhët e UÇK-së, duke shembur murin e heshtjes dhe vetëmashtrimit. Lideri i demonstratës Albin Kurti, përbuzi gjykatën dhe sfidoi tërë pushtetin kriminel të Millosheviqit duke i emëruar vetëm me një emër fashistë, dhe Albini flokëgjatë deklaroi demonstrativisht se nuk pranon atë gjykatë. Po i njëjti Albin sot është burgosur, atë e burgosën policët e GU-së, ata që sot u pajtuan me krimin duke shkelur me të dy këmbët në rininë shqiptare. Si nuk reagoi kështu GU kur u vra polici shqiptar, në afërsi të Vushtrrisë. Dhe si ndodhi që i dyshuari kryesor shkoi në Beograd dhe u pritë nga kryetari dhe kryeministri i Serbisë. I tërë aparati institucional ishte në gjunjë para një personi që u mor në pyetje si i dyshuar. U mbyllë kaptina e zbardhjes së krimit, mbërtheu pullat e uniformës policore koloneli Sheremet Ahmeti, i cili kishte hequr të zitë e ullirit të aranzhonte një bisedë telefonike me Oliver Ivanoqin. E ministri i gjorë i punëve të brendshme ishte në hall si ta shtërngoi kraatën e lidhur nyje rreth qafes të dukej se është në nivel të detyrës. Po këta mjeranë të gjorë "korbë të zi" të "demokracisë", mbajnë pozitat edhe sot, edhe nesër..., por ata janë personat përgjegjës sipas zingjirit institucional që urdhëruan krimin e 10 shkurtit. Ku është morali njerëzor, ku është dinjiteti, dhe kujt i shërbeni ju korbëzi? Ju nuk keni zemër, jeni shumë të pamoralshëm, ngase veprimi i parë që është dashur ta bëni do të ishte dorëheqja e menjëhershme, për asgjë tjetër, për faktin se u vranë dy shqiptarë. Nuk e keni të qartë se Albini sonte duhet të ishte në ngushllime në familjet e personave të vrarë nga fishekët tuaj të "gomes", jo kryeministri që ngushllon në emër të GU-së, në emër të cilit unitet? Zotëri duhet të kuptoni më 10 shkurt ndodhi krimi, dhe përgjegjës jeni ju, nëse jo tash, do të përgjigjeni gjithësesi, atëherë kur në Kosovë do të vendosen institucionet e njëmendëta demokratike, do të përgjigjeni për mashtrimin, krimin, korrupcionin, do të përgjigjeni për gjakun e derdhur në Pishtinë më 10 shkurt. Dëshmorëve të demokracisë Arben Xheladini, 1972, nga Prishtina dhe Man Balaj, 1976, i lindur në Besianë, u qoftë hallal tambli i të gjitha nënave shqiptare, e ju prindër e famijarë pranoni ngushllimet më njerëzore e më të sinqerta për humbjen e më të afërmve tuaj, që nga sot janë të gjithë neve, të çdo shqiptari që e ndjen dhimbjen, e ju "ruajtës" të objekteve të betonit, le t'ju merr mordja dhe mallkimi i rinisë shqiptare.KY asht nje tjeter koment

Gati 100 vjete serbet na kane vra, na kane prere, dhe cdo here e kane bere ne emer te Evropes, ne emer te Kryqit te tyre. Fashizmi serbe themelet i ka ne Kishen e tyre qe eshte e politizuar. Kurse Evropa me pakon e Ahtisarit e bekon Kishen serbe ne Kosove dhe e shperblen me toka te reja qe kurre skane qene te saja...
Kur serbet kane bllokuar rruget, kur biznesi dhe mbare Kosova eshte bllokuar, askush nga UNMIKU nuk ka marr masa me ua ruatur qetesin dhe pronen qytetareve...
Kurse kur shqiptaret protestojne, lere qe u eshte marr e drejta per Referendum dhe Vetevendosje, por tash nese proteston edhe vritesh. Kjo do te thote se kemi STANDARDE TE DYFISHTA ne Kosove.
Disa shqipfoles me gjak te perzier, disa gazeta dhe gazetar, qe deri dje i kane sherbyer interesave te Serbise, eshte normale qe sot edhe me mire ju sherbejne interesave te roberise se re te UNMIKUT dhe neser te BE-se. Atyre nuk u behet vone kurre... Por turpi do te bije mbi ta. Liria dhe Pavaresia nuk jane lemoshe, nuk jane dhurate, nuk jane peshqesh qe dikush mund me t'i dhuruar me nje fare PAKO alla Ahtisarqe. Gabim e ka Evropa, gabim e kane ata qe po i perkdhelin dhe shperblejne kriminelet serbe. Sa kohe ka shkuar dhe kriminelet serbe nuk jane ne burg, por ne liri... A thua kush po i mbron kriminelet serbe? Kjo pyetje nuk do shume shpjegim...
Evropa ka shancen e fundit te pranoje gabimet e se kaluares, kur i kane ndare tokat shqiptare, Evropa dhe tash BE-ja nuk mund te funkcionon dhe nuk do te kete te ardhme nese nuk i korrigjon padrejtesite e se kaluares, qe me se shumti jane reflektuar mbi kurrizin e shqiptareve. Evrope ju nuk mund te na dhuroni peshqesh pavaresine, ne e kemi ruajtur ne gjak brez pas brezi me shume se 100 vjete dhe ja ku jemi. Por ju Evrope dhe BE, korrigjo te palarat tuaja dhe denone dhune dhe gjenocidin fashist serb te Kishes se tyre me qellim qe te ecim nga e mbara, nga demokracia dhe liria, ne te kunderten shqiptaret do t'u behen therre ne sy. Mos harro BE se nje shekull kemi bere levizje dhe rezistence per te deshmuar pjekurine tone politike, nuk jemi involvuar ne terrorizem, edhe pse kemi qene te te masakruar me qindra dhe mijra per nje shekull. Cdo pellemb e tokes se Kosoves ka nga nje Hollakaust. Gjenocidi serb nuk eshte gjenocid i viteve te 90 ta, por eshte nje gjenoci nje shekullor... Franca i kerkon Turqise te kerkoje falje per vrasjen e ermeneve, e KUSH DO TE JU KERKOJ FALJE SHQIPTAREVE, KUR KISHA FASHISTE SERBE DHE KRIMINELET E TYRE PO SHPERBLEHEN...
Vetem Amerika mund ta rregulloj kete padrejtesi, BE-ja eshte e pa-afte dhe cdo here e ledhaton Serbine bashke me Rusine... Putin te vetmen shprese e ka te disa lavire evropjane per te minuar dhe sabotuar demokracine dhe lirite njerezore qe e kane praktikalitetin e shprehur me se miri ne Amerike.
Ndaj une sot e tutje jam anetari me i ri i VETEVENDOSJES, JAM ME IDETE DHE KRENARINE E TYRE DERI NE ARRITJE E QELLIMIT DHE LARGIMIN E E HORDHIVE TE UNMIKUT DHE BE-SE NGA KOSOVA.
Ju e dini mire se sot BE eshte edhe Bullgaria, edhe ato shtete qe deri dje kane pasur duart e perlyer me gjak te shqiptareve si Greqia...
EDHE NJE HERE NE FUND LAVDI DESHMOREVE, MARTIREVE ME TE RI NE BETEJEN PER DINJITET DHE NDER TE SHQIPTARIT NE KOSOVE.
TRE KANE RENE POR TASH E TUTJE DO TE NGRITEN ME MIJERA... KJO ESHTE MJAFT. KETU MBUSHET KUPA....

me respekt
Numan Fazliu nga Gjermania

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: fidani550 Offline
Shenime: 1.889
Postimi imė i pari
Pasuria: 50.475 dediEURO
12.02.2007 21:21 / Postimi 32. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: pershendetje per te gjithe
Une jam antar i VETVENDOSJES hde muj me than qe e kan mir zotria i nderuar ALBIN KURTI ka mujte ku dush me hi ne parti ne cilen dush apo edhe ne cilin dush poste te misnistarv ka mujte me nxan po nuk ka dashur qe te jet ne kete proces ku genjeshtra ashte ne rend te pare
ne vitin 1981 ka pas shum njerz qe kan thene se kjo demostrat qe po bahet tash ahste shum keq per neve por me von dule qe ajo demostrat ka qen nje kthes e mahde per kosoven e shum e shum protesta tjera e shum iniciativa tjera ka pas qe i kan quajtur se jan dore e zgjatur e serbis e ku ta di une
e kemi fakt ushtirn qlirimtare te kosoves kur dul ne sken thojshin shqipetraet se kjo ashte organizat terroriste jo ahste e shkive jo sban tahs me ja nis por ajo ushtri e shliroj kosoven fal ndihmes se alllahut ne pik te pare
KURSE JU SHUMICA QE PO E KUNDERSHTONI KETE ALBIN KURTIN DHE PO FOLNI PER JO ME VRA JIO KU TA DI UNE JO ME JA SHA NANEN UNE PO JU HTEM VEQ DIQKA JU PIK SE PARI NUK JENI NE KOSOV HIQ E DYTA NUK E KENI GAJLE SE QYSH ME HANGER A QYSH ME PI A QYSH ME JA BA A KJU ME PUNU SE FUNI FUNIT NESE SPUNONI JU MBAN AUI SHETET QE JENI ATY SOCIALI SHQIP DHE QYSH PO MKUNI ME KUNDERSHTU NJUE NJERI QE HIQ ME LARG SE TE SHTUNEN POLICIJA E UNMIKUT GATI KE TU JA MARR JETEN QYSH MUNET ME KAN AI NJERI I KEQ A NJERI I SERBIS APO KU TA DI UNE QKA PO E QUANI JJJJJJJJU DISA DISA KQYRNE PAK SITUATEN E HAJDI NE KS E RRINI PAK E JETONI PAK QYSH JAN TU JETU KTU NJERZIT E ATEHER E SHIHNI TAHS JU THEM KALONI MIR DHE RRESPEKTE PER TE GJITHE

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 5 5 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: rotnem rotnem ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 285
Postimi imė i pari
Pasuria: 8.050 dediEURO
12.02.2007 12:51 / Postimi 33. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: sdu me dhane komente per kete qka po ndodhe ,vetem nja po thom,se kosoves po i vyn shume vite me shku ni hap perpara ,e vetem ni dite per me shku dy hapa mbrama
ju pershendes

Signatur: IP

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 76 76 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Dj Noki* *Dj Noki* ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.895
Mosha: 87
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 265.303 dediEURO
12.02.2007 11:45 / Postimi 34. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Un mendoj se A.Kurti duhet ne shpi me nejt se veq punen po e prish.
Ku po sjellin Policia me shkop ata nuk po e rrok kurr veq ata tjert, se ai i merr do gjin po shkoll mas vet edhe i thet bani qishtu.


Tung ju pershendes

Signatur:
Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1518 1518 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
12.02.2007 10:24 / Postimi 35. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ja valla Dedi Albini sikish vesh teshat e femrav hiq po i kish vesh naj kush qeter Stpaska ra rasti mej pa protestat e viti 81 hala e kur ti pash e shef aty Albinin nrresht tpar tu e kundershtu regjimin e serrbis edhe tu hanger qytek pi shkiveee edhe aj qaty e ka Tragu trimrin e evt se tash nkto demostratat e mbas luftes po dalin edhe fmija se pe din qe sosht shkavi po i joti po tash edhe i joti pot vran mas shpine.


A sa per Z.Hashim Thaqin Edhe Thaqi ka nejt nmal dej sa u kry lufta me pushk ndor tu luftu e jo si do e doo Edhe sma mer menja qe osht tu e Keqperdor asni post se niher perniher ska ndor sen se me pas pas ndrysh ishke situata sod ne Kosov po tash OSht Opozit Ska sen ndro E Tash nxgjedhjet e ardhshme kur tbohet Pozit e shifni Suksesin....Ju pershendes te gjithve Shum....

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dedi4ua dedi4u ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 9.636
Postimi imė i pari
Pasuria: 373.536 dediEURO
12.02.2007 00:45 / Postimi 36. nė kėtė Faqe. RE: "Vetëvendosja" proteston kundër planit të Ahtisarit
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Albini Kurti kishte me qen i pari se i vesh teshat e femnes per me dal ne maqedoni apo ne shqipri nese hin serbi ne kosov. Si hashim thaqi se e keqperdor postin e vet edhe e ka ni emer tash te pa merituar edhe se ka nejt ne Albania deri u kry Lufta! Une se kom pa ata as Albinin tu vepru diqka ne luft!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1819 1819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: buletini buletini ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 410
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 11.050 dediEURO
12.02.2007 00:16 / Postimi 37. nė kėtė Faqe. "Vetëvendosja" proteston kundër planit të Ahtisarit
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Protesta duhet te bohen mirpo mos me e perdor Dhunen se ne Mars te vitit 2004 e kemi pa se sa Mbrapa na ka kthye Dhuna

dhe me sa morra vesh une deri tek Dhuna ka ardhe kur Protestuesit kan Provue me dhun per ty hyr ne Lokalet e Qeveris, pra Fajtor per Vdekjen e ketyre Personave jan Organizuesit e Protestes qe Protestuesve jav kan dhan ate Urdher

mirpo edhe Politikanet tan duhet ti Hapin Syt me mir dhe ta Shohin Realitetin e te mos Luajn me Popullin

Ngushllime per Familjet e Viktimave

Signatur: PO ose ANI JO nuk ka:P

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 20 20 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
11.02.2007 21:58 / Postimi 38. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Khuu be Shkit e nanes nven thuj kshyrin mu bo mret .


Valla shyqyr sqilloj askush pi famlijes tem ose shok a naj kush se per qe sisha qy qetash me shku me aj vnu Bomben Ministrit Regjepi i poshter kofshaa se shum pisa jon treguu nshum rastee. Mos pafshin kurr dit tbardh qe me jav pre kryt 7 shki dalin nta po kta jon tmsheft he komunistat e fllqit...Oooo Dajj Rrnoft Pushka edhe Rrnoft Hashimi se pa e rrok aj ndor ket ven ska me ra kur ndorr hajt metmira shoqq.Edhe ngushllime per Familjart e te renve..

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
11.02.2007 21:50 / Postimi 39. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: NESE TE PERKUJTOHET PAMVARSIA E SHQIPERIS U BO 'Hop Qkllup' PO ather ka pas BURRSHTETI ISMAIL QEMAJLI E SHPALL E NUK I PRET NDERKOMBETARET SE ME PRIT KUVENDIN E BERLINIT VERZIONI I DYT

ATHER GJIROKASTRA E VLORA NEN GREQI
PUKA E KUKSI NEN MAQENDONI
SHKODRA NEN MALTEZI

E KSHTU ME RALL

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: 100% Gjilanas 100% Gjilanas ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.490
Mosha: 32
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 44.350 dediEURO
11.02.2007 21:43 / Postimi 40. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Elshani Nderkomtart sun kishin ardh ma heret pa e fillu UCK-ja luften sepse me pas ardh ma heret se qe e kish fillu luften UCK-ja Nato ish shall Terroriste e per aton ata skan mujt ma heret


e trimi une nuk jam kunder UCK-jes por Pavarsia nuk vjen Hop Qkllup po per pavarsi duhet me punu mir e jo me demostrata e per keto vet Nderkomtart e kan kshyr me naj mat inpulsin neve shiptarve dhe besoj se na kan pa qe na shqiptart nuk jemi kerka hiqe trim per levizjen Vetvendosje POSHT se kerka sjon ata hiq amo hiq kerka se mujn me ra qata e me naj hup krejtat mujn me than Ndrkomtart spo e doni qeton a? ok thot pra pritne serbien se na po shkojm e tani na i mshojm fyllit shkym

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 163 163 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
11.02.2007 21:41 / Postimi 41. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Flm Trimi 2005 Oh vallah mundja kur nuk soset deri sa ta marrin pamvarsin dhe normalisht qe do te protestojm per padrejtsit dhe mashtrimet qe ndodhin

KA RAPORTE QE I 3ti PERSON KA VDEKUR PREJ PLAGEVE QE MORREN DJE


KU ASHT SHPK'ja

KTU PRA JAN PROTESTUESTIT SERB NE MJEDIS MITROVICES EDHE SIPAS SHIKIMEVE NE BEOGRADSKA TV EDHE KTA U SHTUHESHIN PO NUK KA SHPK' SE PSE QEVERIA NUK KA KONTROL ATJE . AGIM CEKU VIZITON AT QYTET TE BLINDUR DHE TANKE KFORI

SKA FUQI ( AS UNMIK E AS KFOR ) ME NA NDAL TURRIN MITROVIC DO TA NGRITIM FLAMURIN

Ndegjojeni ket keng

http://www.dedi24.com/attachment.php?attachmentid=19473

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
11.02.2007 21:20 / Postimi 42. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Hallall Tkoft Valla Elshan se shum fort ke fol i lexova te gjitha Shkrimet e tua um kan pelqy pa mas edhe un po tham edhe niher.

RRNOFT USHTIRA QLIRIMTARE E KOSOVES
RRNOFT VETVENDOSJA
RRNOFT PAVARSIA.


O drin lufta vjen po kta prap dalin se Albin kurti si para dhe pas lufte ka qen aktivist i te gjitha demonstratave te cilat jan bo kunder serrvis dhe tash prap osht aktovist shum i mir hallall i koft ati edhe te gjith VETVENDOSJES net vazhdojn perpara se pa Tvrar edhe veq nkarrik pa bo sen me korrupcion nuk fitohet pavarsiaa.Ja mir i ka qit ktu ne dedi edhe fotot Z.Elshani vet faktet po flasin .

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dedi4ua dedi4u ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 9.636
Postimi imė i pari
Pasuria: 373.536 dediEURO
11.02.2007 20:06 / Postimi 43. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga 100% Gjilanas
O i lutna zotit edhe nje her mu kthy Serbia ne kosov e ta kshyrum qa po bojn qeta te vetvendosjes a po dalin mo ne protesta kan me ul bishtin si ata qent llaskuca qe jan edhe kan me ike ti Elshani2005 a e din kush na ka pshtu neve prej shkaut oke per Albin Kurtit Duhet me dal najkush me ja hek flamen me vra qaton se qaj esht ka lyp Q...... Nanen me falni shpreje ok tung klmpo po drini tani i she krejt naper male te kosoves, me kta te umnikit asht kollaj me lujt ama net lujn me serbet me guxu...

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1819 1819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
11.02.2007 20:05 / Postimi 44. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: NDERKOMBETARET TA KISHIN PAS NDERMEND ME NA PSHTU PREJ SHKAUT KISHIN ARDH PARA 10 Viteve para se 10000 veteva te ishin masakruar


KTA KAN ARDH PER INTERESAT E VETA DHE TASH NUK TE PYET HIQ PO RRIN ATY NSHPI TENDIN DHE BOHET 'XHYMERT' me tokat tona 30% shkive 2000hekter maqedonit


HAJT SE EDHE KUR KA QEN SHKAU QETA STUDENTA KAN DAL ABIN KURTI SA E SA DAJAAKUN E KA HANGUR NGA DORA E SHKAUT E TASH TE SHQIPTARIT(KUKULAT E UNMIKUT) NUK DI QYSH MBETET NE KEMBE SA E SA PEDRAKA KA HANGER E PRAP FOL DHE NUK DO TE QETSOHET DERI SA VJEN PAMVARSIA E PLOTE E PA KUFIZUSHEM E KOSOVES. MOS E MOHONI LUFTEN CLIRIMTARE TE KOSOVES TE CILET BALL PER BALL KAN LUFTU SHKAUN DHE KA EDHE SOD PREJ ATYRE

ALBINI TU HANGER DAJAK NGA SHKAU

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: 100% Gjilanas 100% Gjilanas ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.490
Mosha: 32
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 44.350 dediEURO
11.02.2007 19:28 / Postimi 45. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: O i lutna zotit edhe nje her mu kthy Serbia ne kosov e ta kshyrum qa po bojn qeta te vetvendosjes a po dalin mo ne protesta kan me ul bishtin si ata qent llaskuca qe jan edhe kan me ike ti Elshani2005 a e din kush na ka pshtu neve prej shkaut oke per Albin Kurtit Duhet me dal najkush me ja hek flamen me vra qaton se qaj esht ka lyp Q...... Nanen me falni shpreje ok tung klm

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 163 163 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: shqiponja Offline
Shenime: 101
Postimi imė i pari
Pasuria: 2.900 dediEURO
11.02.2007 19:10 / Postimi 46. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ne rend te pare ngushellime familjeve te atyre qe vdiqen vetem pse ngriten zerin per Kosove shtet sovran me te drejta te barabarta per te gjithe qytetaret. Ne anen tjeter, bota na shikon sa jemi serioze dhe te afte (sa e respektojm ligjin) per te pas shtet qe do e udheheqim vet. Liria ashte e shtrenjt dhe paguhet vetem me gjak dhe ne fakt ne e dijme shume mire ate .sepse i kemi rezultatet e lirise (numri i deshmoreve ) mendoj se ishte qmenduri qe shqiptaret te rrahen dhe te humbin jeten vetem se shprehin mendime neper protesta, derisa serbet ne Mitrovice e mbajten nje miting thuaj se si paralufte edhe askush nuk i preku.
E dhembshme dhe shume e mjerueshme, me vjen shume keqe per familjet e tyre, dhe sinqerishte turpi bie ne te dy anet, ne Ministrin e Puneve te Brendshme(nese ka kompetenca), dhe natyrishte ne organizatorin, qe per mendimin tim duhet te jap llogari per protesa te dhunshme. kjo vlen per Albin kurtin

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 21 21 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: stupcat stupcat ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.723
Postimi imė i pari
Pasuria: 47.847 dediEURO
11.02.2007 18:57 / Postimi 47. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga Elshani2005
Po dedi4u e kuptoj mendimin tend po Kjo protest ( prej burimeve te sigurta shokut time i cili ka qen aty ) Ka qen paqesore si qdo protest tjeter po mandej SHPK kishte rrahur shum vete me Pendreka (mbjen ndermend shkau) dhe mandej POLICIA UNMIKUT Kan nderhy poashtu dhe CARABINIERI te Italis kan qelluar me PLumba Gome shum veta

. Kurse ne Mitrovic te premten Kishte pasur Protest ku perdistshe KOSOVO JE SERBIJE dhe ata shtyheshin poashty Po askush nuk reagoj kunder atyre.

Kjo asht vetem mashtrim si mashtrimet E BErlinit MAshtrimet e Atonimis E te Republikes. Pra Duhet me i mar shum sende ne konsiderat se vallah atyre qe UNMIKU po ja jep ka 10000Euro Muji nuk pa ja nin fort a shitet a blehet a jipet KOSOVA besom. Po tash sod ka mbledhje naper shum ODA neper katunda e ta shohim ata me kapuq te bardh qfar vendosin se ata besom se jam shum ma intelegjent dhe pa koroptum sesa Politikanet e sodithinem pak si fel qetasht po sa e di une shkit e dina na secilli shqiptar qe me sy sun i shohmi po shkit skan ba as ni dom sjan qu pesh si kjo organizat me ba dom tani policija pse carabineri pse pse hajt pse se pse shoki policija jon skan mujt mi ndal edhe ju kan vyt ndihm edhe per qata jan policija me majt nen kontrrol venin

Signatur: Ku jeni Gjergj Kastrioti Plisin nuk e ndryshon moti Mos shikoni Kisha e Xhamia Feja jonė ėshtė Shqiptaria Gjaku i shqipes nuk humb kurr Ai gjak mbetet ne flamur

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 288 288 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Elshani2005 Offline
Shenime: 197
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.950 dediEURO
11.02.2007 18:49 / Postimi 48. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Po dedi4u e kuptoj mendimin tend po Kjo protest ( prej burimeve te sigurta shokut time i cili ka qen aty ) Ka qen paqesore si qdo protest tjeter po mandej SHPK kishte rrahur shum vete me Pendreka (mbjen ndermend shkau) dhe mandej POLICIA UNMIKUT Kan nderhy poashtu dhe CARABINIERI te Italis kan qelluar me PLumba Gome shum veta

. Kurse ne Mitrovic te premten Kishte pasur Protest ku perdistshe KOSOVO JE SERBIJE dhe ata shtyheshin poashty Po askush nuk reagoj kunder atyre.

Kjo asht vetem mashtrim si mashtrimet E BErlinit MAshtrimet e Atonimis E te Republikes. Pra Duhet me i mar shum sende ne konsiderat se vallah atyre qe UNMIKU po ja jep ka 10000Euro Muji nuk pa ja nin fort a shitet a blehet a jipet KOSOVA besom. Po tash sod ka mbledhje naper shum ODA neper katunda e ta shohim ata me kapuq te bardh qfar vendosin se ata besom se jam shum ma intelegjent dhe pa koroptum sesa Politikanet e sodit

DEMOSTARAT PA DHUN BEN DIT E NAT SE ASKUSH NUK TA FUT HIQ. KUR NGRITET ZERI PAK THUHET HEJ MA KADAL SE ENDE PASKA ATA QE VDESIN PER KET TOK E JO VETEM ATA QE MARRIN RROGA TE MIRA DHE NUK NI ASGJE

SHKONI NE SHTERPCE DHE SHIKONI NE KOMUNEN E sHTERPCES SHKRUAN REPUBLIKA SERBIJA

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 212 212 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: stupcat stupcat ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.723
Postimi imė i pari
Pasuria: 47.847 dediEURO
11.02.2007 18:47 / Postimi 49. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: secilli e ka at menimin vet po kjo oragnizat veq po e bjen punen keq e ma keq
se demostarat nese bahen duhet mu ba pa dhun se per nryshe policja duhet me maj nen kontroll krejt
ju pershendes

Signatur: Ku jeni Gjergj Kastrioti Plisin nuk e ndryshon moti Mos shikoni Kisha e Xhamia Feja jonė ėshtė Shqiptaria Gjaku i shqipes nuk humb kurr Ai gjak mbetet ne flamur

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 288 288 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dedi4ua dedi4u ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 9.636
Postimi imė i pari
Pasuria: 373.536 dediEURO
11.02.2007 18:40 / Postimi 50. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga Elshani2005
Kemi drete te protestojmper pakenaqesin qe kjo porpozimi shpreh Ju lutem mereni ket propozim dhe lexojeni se si luajn me fatin e kosoves keta nderkombetaret.

LAVDI DESHMOREVE QE VDIQEN PER SHPREHJEN E TYRE PER LIRIN E KOSOVES. ATA MBROJEN GJAKUN E DESHMOREVE TON

Propozimi i ahtizairt nuk e permend TMK apo UCK si faktor i rendesishm nese keni deshir ta dini UCK asht futur ne listen e grupeve terroriste nga kta nderkombtare pra si mundeni te mendoni se kta kan me na dhuru pamvarsine Jo kur.

PRA LAVDI atyre qe vdesin per trojet Tona
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXX


aha

po po elshan po ama parvarsia nuk po vjen per uck dhe deshmor po vjen si pas gjinve se din me majt ni shtet, kapas deshmor normal ama parvarsia nuk ti kthen as deshmoret as UCK-n....... e kjo vetvendosja veq ja ban sherrin familieve te deshmoreve se sun e gzojn nje kosov te parvaren se kerkujt tjeter!!!! Edhe une mu kan ni shtet i fort nuk ja jap parvarsin ni shtetit se ka ksi organizate si vetvendosja a po partia tjera se skan lidhme me shtet! Aj qe e ka dit qka don me than kosova apo parvarsia aj ka vdek veq ja ka lan gati punen 99% edhe kta tash nuk jajn te aft qat 99 me ba 100%! um vjen keq shum per popllin kosovar i cilli pas parvasis dot hek halla me vite!


ju pershendes

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1819 1819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Tema e Mbyllur

Faqet (3): e kaluara 1 [2] 3 nė vijim

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 1.032 | Dje: 11.176 | Gjithsej: 263.436.349