radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Bisedime » A besoni ne jet pas vdekjes
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Faqet (5): e kaluara 1 2 [3] 4 5 nė vijim

Shko tek fundi i Faqes A besoni ne jet pas vdekjes 8 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,758 Votime - Mesatare: 7,75


Informatat nga: Lejlaa Lejlaa ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.294
Mosha: 21
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 34.524 dediEURO
14.04.2008 19:52 / Postimi 51. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kete do e nderlidhesha me nje thenie e kam ndegjuar diku por ja per momentin nuk me kujtohet se kush e ka then...Dhe bazohem ne kete,perderisa ne si njerez kerkojme drejtesin absolute,drejtesin ideale por asnjehere nuk e kemi andaj:

Nëse etja për ujë na dëshmon në ekzistencën e tij, gjithashtu edhe etja për drejtësi medoemos dëshmon ekzistencën e saj. Dhe, pasi që drejtësi ideale në këtë botë nuk ka, kjo është dëshmi në ekzistimin e botës tjetër në të cilën ajo do të realizohet”Dhe do kete nje drejtesi absolute...

Signatur: ''Po qe se hunda nuk të nuhat dot, të paktën mos e fajëso trëndafilin!.''

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 94 94 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: only.all-llah Offline
Shenime: 2
Postimi imė i pari
Pasuria: 150 dediEURO
23.01.2007 19:12 / Postimi 52. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: une mendoj se jeta vazhdon edhe ne ate bot tjeter ..se trupi kalbet ama shpirti flutoron edhe ato.qe nuk ki mujt mi mrri mundesh mi realizu endrrat..

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
23.01.2007 11:28 / Postimi 53. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Shpesh her thom qe kjo jet ish rren e njerz idollizojsha e ata sishin kan sen .

Per me qen gjithmon i gjall duhet te kesh fjal,veprat tua te bojn te pavdekshum.

Jeta Sna kupton e as na se kuptomi Jeten.


Shum her ngat vdekjes shum her ngat jetes asnjanen sun e zgjedha me ja dhan dhurat vetes Vjet po shkojshin koha po kalojke fundi ish i keq e gjithkush po gabojke.


Faktet gjithmon po pshtojshin e kejt pi bojshin faktet jon ato qe kurr sun po shkatrrojshin mfalni bre njerz se shumu hallakata .

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: sona sona ėshtė Femerore Offline
Shenime: 25
Mosha: ??
Postimi imė i pari
Pasuria: 850 dediEURO
23.01.2007 10:38 / Postimi 54. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: "PO MORE QYSH JO UN PO PERVETI NORMAL

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1 1 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trina Offline
Shenime:
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
23.01.2007 10:23 / Postimi 55. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ka jetë pas vdekjes, por për te fituar xhenetin esht nje fjal e imja e cila thot:

Kjo bot sështë e askujt. Ketu duheni ta leni nje fjal te mirë, nje veper te mirë. Për ta ndrequr vendin për boten tjeter !

* se shpejti (Kliko mbi Tekst pėr tė pėrpunuar Postimin tuaj)


Vlerėsimet:
Vlerėsimet  Vlerėsime Positive /  Vlerėsime Negative


Informatat nga: dilo dilo ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 13
Mosha: 23
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 425 dediEURO
22.01.2007 22:03 / Postimi 56. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: sheikh Ahmedi ishte ne gjume duke lexuar ne nje te premte
Kuranin dhe enderonte, qe profeti Muhamed i dul perpara dhe i tha:
ne nje jave do te vdesin 7000 njerez dhe asnjeri prej tyre nuk ka
qene musliman i vertet askush nuk e ndegjoj Allahun qka thoshte, ai
tha do te vijn vetem koherat te keqija. P.sh. Grate te kesaj kohe
nuk kujdesen per
burrat e tyre, femrat shkojne gjithkund dhe
nuk mbulohen , ato nuk i respektojne prinderit dhe te tjereve. Te
pasurit nuk kujdesen per te varferit, nuk jepin para ose zakat, nuk
falen as nuk agjerojne. Dita e gjykimit po afrohet. kur vetem nje
yll te jete ne qiell, mbyllet dera e kaluares. Shkrimi ne kuran do
te zhduket dielli do te zbrit ne toke. Profeti tha : ai person qe e
lexon kete mesazh duhet t-ia lexoj te tjereve, ai duhet per ata ose
per ato ta pergadis, per diten e vendimit ti ia leshoj vendin ne
parajs. Dhe ata qe nuk e besojne kete lajm kane mi debu prej
parajses. Nje i varfer e mur kete mesazh, e kopjoj dhe ja dergoj
njerezve te tjere dhe deshirat e tij u plotesuan. Sheikh ahmedi
tha: mos me kan kjo e vertet nuk do te vdes si musliman. Profeti
thote : agjeroni, faluni 5
here ne dite , jepni
para ose sadak,keni respekt ndaj te tjereve, mos genjeni ,mos
vjedhni dhe ndihmoni te varferve. Krejt ata qe e kopjojn kete
mesazh 35 here e hperndan tek te tjeret ,do te shperblehet pas tri
diteve. Nje person ka besuar kete lajme dhe u sherblye shume . Nje
person qe nuk ka besuar kete lajm djali i tij ka vdekur. Nje person
tjeter thote:qe sot ose neser ta shperndaj kete lajm tek te tjeret
ai ka vdekur dhe ai ka mbetur pa e derguar . Ju lutemi besoni se ky lajm eshte i vertet. Mos e lini kete lajme mbas dore kopjoni dhe
dergoni tek vellezerit muslimanë

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: malpenco malpenco ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 317
Mosha: 37
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 10.425 dediEURO
16.11.2006 11:16 / Postimi 57. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nuk besoj , vetem ishalla vjen sa me vone ajo dite qe ne te fillojme te mendojme per pas vdekjes , them te shohim te tashmen

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 111 111 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Burimproi Burimproi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 493
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 15.400 dediEURO
16.11.2006 00:34 / Postimi 58. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Oh ta jetoj mire kete jete e mos boj qedere e zullum tjereve, po per jeten tjeter le te mendojn ata qe jan atje (nese egziston? )

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 88 88 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dedi4ua dedi4u ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 9.636
Postimi imė i pari
Pasuria: 373.536 dediEURO
15.11.2006 16:08 / Postimi 59. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: leje se sbesoj qe ka jet pas vdekjes po une as nuk jam ka besoj jet para vdekjes qe ka!

ju pershendes

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 1819 1819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Sunbeam Sunbeam ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 175
Mosha: 20
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.550 dediEURO
15.11.2006 15:42 / Postimi 60. nė kėtė Faqe. cool
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Se pari ju pershendes te gjitheve!

Harroni te gjithat, qe i keni pa, qe i keni lexuar, qe i keni ndegjuar.

Jet si e kuptoni ju, nuk ka mbas vdekjes. Esht diqka e veqante, diqka tjeter qe nuk mundesh me pershkru, duht vet ta provojsh.
... .... .......

Esht terr, vetem terr, asgje nuk sheh...
Ma ne fund esht nje drite...nje drite e forte...
...ajo drite te ngreh...te ngreh ne drejtimin e vet..

Ma tytje nuk e di, sepse nuk kam arrit deri tek drita,
diqka tjeter me ngrehi prap...dhe kur i hapa syt isha ne spital.

E di esht smunt....por nejse,
desha tju tregoj!

Ciao,
ju deshiroj nje jet te kendshme!

Signatur: S'ka qast per urrejtje!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 4 4 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Muki Muki ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.225
Mosha: 25
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 61.077 dediEURO
05.11.2006 22:42 / Postimi 61. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Oregjinal nga bashko_av
PO un besoj ne jeten e pas varrit edhe cdo njeri i cili e ndien veten Musliman duhet me Besu ne jeten e pasvarritME ty jom vllaqko se qashtu deshta me shenu edhe un

Signatur:
In Love Untill Death Emrie & Muki 

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 49 49 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Bashkim™ Bashkim™ ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 242
Mosha: **
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 6.850 dediEURO
05.11.2006 22:31 / Postimi 62. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: PO un besoj ne jeten e pas varrit edhe cdo njeri i cili e ndien veten Musliman duhet me Besu ne jeten e pasvarrit

Signatur:

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 29 29 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: BL-DjLLoKuMi BL-DjLLoKuMi ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.850
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 70.921 dediEURO
22.10.2006 12:52 / Postimi 63. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Hmmmmmm valla spo di veq edi se kan than Ruju mos vdeksh se e pat puna jot :D ( hajgare pak )

Un Po Besoj

Tung ju pershendes kaloni mir

Signatur: ¸.•*¨)* : : . •°::: ::: ::: ::: OLSA & OLTI ::: ::: ::: ::: Shpirtat e Babit ::: ::: ::: :::°• . : : *(¨*•.¸

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 485 485 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Muki Muki ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.225
Mosha: 25
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 61.077 dediEURO
22.10.2006 12:38 / Postimi 64. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: UNE BESOJ


Kaloni mir a

Signatur:
In Love Untill Death Emrie & Muki 

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 49 49 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: LaCoSTa_ChiCCa Offline
Shenime: 122
Postimi imė i pari
Pasuria: -25 dediEURO
22.10.2006 08:39 / Postimi 65. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: joooo sbesoj ne jet pas vdekjes a du mu qu lugat a qka qy njeher ky qfar teme

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 13 13 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: albiana_usa2006 Offline
Shenime: 7
Postimi imė i pari
Pasuria: 275 dediEURO
22.10.2006 06:57 / Postimi 66. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: OMG.. I could never picture myself thru that.. SCARYY!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: iss iss ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 12
Postimi imė i pari
Pasuria: 400 dediEURO
17.10.2006 08:50 / Postimi 67. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: pa tjeter besoj ne jete ma te mir ne ate bote

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: shqiponja Offline
Shenime: 101
Postimi imė i pari
Pasuria: 2.900 dediEURO
12.10.2006 22:12 / Postimi 68. nė kėtė Faqe. RE: A besoni ne jet pas vdekjes
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: KUSH I BESON ALL-LLAHUN XH,SH AI I BESON EDHE JETES PAS VDEKJES.

Të besosh All-llahun, engjëjt e Tij, Librat e Tij, Pejgamberët e Tij, botën e ardhshme dhe se çdo gjë që ndodh (e mirë a e keqe), ndodh sipas përcaktimit të All-llahut.”

ESELAMU ALEYKUM

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 21 21 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: darkk. Offline
Shenime: 7
Postimi imė i pari
Pasuria: 300 dediEURO
12.10.2006 21:56 / Postimi 69. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: kerkush se din kit pergjigje veq jon thashethemjee :^)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: acaletaj acaletaj ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 6
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 275 dediEURO
01.10.2006 00:03 / Postimi 70. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: me besu besoj ama sdihet ene se kan zbulue a asht e vertet a jo heheheheh

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 0 0 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: a_pihet_duhani_ketu a_pihet_duhani_ketu ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.032
Mosha: 30
Postimi imė i pari
Pasuria: 27.175 dediEURO
27.09.2006 03:05 / Postimi 71. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: sa per i ri qe jam kam njohuri elhamdulilah jam i gateshem qe te pergjigjem ne cdo pyetje po une ty te sjell vetem nje keshill qe ti ta lexon me vemendje edh ta kupton e kur ta kupton me shkruaj privat


Para shumë viteve gjatë kohes se Tabi`ineve,(Gjenerata e myslimaneve pas sahabeve),Bagdadi ishte nje qytet i madh islam,ne fakt, ishte Kryeqendra e ummetit musliman dhe per shkak se jetonte nje numer i madh dijetaresh,ishte qendra e diturisë islam.

Nje ditë mbreti i Romes e dergoj nje emisar ne Bagdad per ti sfiduar Muslimanet me tre pyetje.
Kur emisari arriti ne qytet e informoj Kalifatin se kishte tre pyetje me te cilat do i sfidonte Muslimanet.

Kalifja mblodhi te gjithë dijetaret e qytetit dhe e vendosi emisarin e romes te ngjitet ne nje podium te lartë dhe tha. Kam ardhur me tre pyetje.Nese me pergjigjeni,atehere do te ju le nje pasuri te madhe qe e kam sjellur nga mbreti i Romes.

Pyetje janë:

Cfar kishte para Allahut?
Ne cilin drejtim eshte Allahu?
Cfar ben Allahu ne kete moment?.

Shumica e asamblese ishte ne qetesi,(A mund te ju pergjigjesh ti ketyre pyetjeve?).
Ne mes te ketyre dijetareve brilliant dhe studenteve qendronte nje njeri me djalin e tij te vogel. "Oh babai im i dashur!Une do ti pergjigjem dhe do te ja mbyll gojën",tha djaloshi.

Keshtu qe djaloshi i peshperiti kalifes qe te marrë leje te ju pergjigjet ne pyetje dhe u lejua.
Romaku ju adresua djaloshit Musliman dhe e perseriti pyetjen e pare.

Cfar kishte para Allahut?.Djaloshi e pyeti. A di te numrosh?. Po,tha njeriu.Atehere numero prej dhjetë e me poshte!,dhjete,nente,tete.....,derisa arriti ne "Një",dhe nuk numeroi me.Po qffar ndodhet para numrit "Nje",?,pyeti djaloshi.S`ka me asgje para njeshit-kjo eshte! kaq.Tha njeriu.Pra nese nuk qendron artimetikish asgje para "Njeshit",atehere si pritet qe te kete diq para "Nje", I gjithedijshem,I perhershmi, I pari,I fundit,shpikesi,I padukshmi ?.


Tash njeriu nga Roma i befasuar nga pergjigjja direkt nuk mund te debatonte me shume.Prandaj pyeti me thuaj,ne cilin drejtim eshte kthyer Allahu ?

Me sjell nje qiri dhe ndize pastaj,tha djaloshi.Dhe me thuaj ne cilin drejtim eshte drejtuar flaka.Por flaka eshte vetem nje drite shperndahet ne te gjitha anet,Veri,Jug,Lindje,Perendim.Nuk eshte drejtuar vetem ne nje anë,tha njeriu me habi.
Djaloshi tha: Nese nje flakë fizikisht shperndahet ne kater anët ashtu qe nuk do te mund te me tregosh se ne cilen anë eshte e drejtuar,ateherë cfar pritni nga, "Nur-us-Semawati vel Erd","Ndricuesi i Qjejëve dhe i Tokes",Drite mbi Dritë,Allahu eshte i drejtuar nga te gjitha anet.

Romaku ishte i marrezuar dhe i shtanguar qe ketu ishte nje vocërrak i cili u pergjigjej pyetjeve te tij ne ate menyre sa qe nuk mund te argumentonte kunder provave te tij.Keshtu qe,si i krisur deshironte ta provonte pyetjen finale.Por para se te bente,djaloshi i tha:P rit!Ju jeni ai qe i beni pyetjet dhe une jam ai qe u pergjigjem te gjithe pyetjeve tuaja.Do te jete e drejte sikur ju te zbritni poshtë ne vendin ku qendroj une keshtu qe une te jem aty ku jeni ju tash,ne menyre qe pergjigjjet te ndegjohen mire ashtu si ishin ndegju pyetjet e tua.
Kjo ju duk e arsyeshme romakut,keshtu qe ai zbriti nga lartë dhe djaloshi u ngjit ne podium.Njeriu perseriti pyetjen e tij finale.
Me thuaj : Cfar ben Allahu ne kete moment?.Djaloshi me krenari u pergjigj.
Ne kete momente,kur Allahu e pa ne kete podium te lartë nje genjeshtar dhe percesesh te islamit.Ai e beri te zbret nga lartë-poshtë dhe ate qe beson ne njeshmerine e Allahut s.v.t,Ai e ngriti lartë dhe e vertetoi te verteten.Ai ne cdo moment eshte i angazhuar ne qeshtjet te reja-aktuale,(Fal mekate,largon brengosje,jep jetë,jep vdekje,krijon gjendje,zhduk te tjera etj).Err-Rahmen,ajeti 29.

Romaku nuk pat cfar te thotë perveq te largohet dhe te kthehet ne vendin e tij,i mundur.Ne nderkohë ky vocërraku u rrit dhe u be nje nder dijetaret e famshem te boten islame.
Allahi i lartmadheruar e shberbleu,me nje mencuri dhe dituri te dinit islam.Dhe emri i tij ishte askush tjeter por Ebu hanifja (rahmetullahu alejhi-Allahu e meshiroftë),I njohur sot si dijetar i madh-vecuar islam.

Signatur:  

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 55 55 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ISA-AIR ISA-AIR ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 33
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.086 dediEURO
26.09.2006 18:39 / Postimi 72. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ju Zotri nuk jeni ne gjendje me dallu Zotin prej Muhamedit dhe prej Fehs kto te triat nuk jsn bashk.Ju qe jeni besnik i Fes ISLAME ju lutem shkruni ai qe din diqka rreth fes ISLAME dhe per ALL LLAHUN tuaj (per Zotin tim)dhe njeherit ju paralajmroj se se shpejti dote terhiqna dhe tegjitha shenimet e mija doti terheqi nga kjo Internet Faqe dhe ju vazhoni si mepar sepse un smund ta gjej vetin ne mesin e juj.Un desha me gjet naj njeri qe mirret me intelegjenc me zbulime (prototyp)qe mundet jeta e juaj te merr nje kahje tjeter.Ju jeni ne nje mosh me te re ndoshta edhe kjo na pengon per debate te rendsishem dhe serioze.per ket tem dotd hapim nje Tem tjeter qe dote quhet DOKUMENTAR aty dote ket vetem dokumenta per Feh apo kultur dhe te tjer. Megjith ate ju keni pas fat te niheni me 3 elemente interesante qe jan : Si dote duket AIRplani i per tek ne,Valuta e Ardhshem,niherit dhe Flamuri i Ardhshem i Kosoves.

Me respekt shum te veqant juve antar te dedi24.

I smet
S elman
A lija

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 17 17 Vlerėsime Positive / 4 4 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Muki Muki ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.225
Mosha: 25
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 61.077 dediEURO
25.09.2006 00:40 / Postimi 73. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: UN besoj qe ka KALONI MIR

Signatur:
In Love Untill Death Emrie & Muki 

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 49 49 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: FATIME_DULI FATIME_DULI ėshtė Femerore Offline
Shenime: 381
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 0 dediEURO
25.09.2006 00:13 / Postimi 74. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ne ket dynja jemi miq, mas vdekje un besoj se ka qeter jet...nje jet te lumtur per kush ka qen i mir ne ket dynja si mejk :D

Signatur: cuafshi :D

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 50 50 Vlerėsime Positive / 7 7 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Trimi_2005 Trimi_2005 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 4.084
Mosha: 18
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 108.075 dediEURO
24.09.2006 13:54 / Postimi 75. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: sa tegziston parajsa sma nin edhe me vdek...

BESOJ QE KA

do ja bonen ma nalt qe ishalla qilloj me naj familje te pasur TI DUHESH ME BO VENIN PER ME QILLU ASHTU QYSH PO THUNI

Signatur: Mbylli syt e kthehet Lumturia por me 1 djal tjeter e n'kujtime Tmia

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 81 81 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

Faqet (5): e kaluara 1 2 [3] 4 5 nė vijim

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 829 | Dje: 11.176 | Gjithsej: 263.436.146