radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV

dedi24.com » DISPONIMI JUAJ » Për Poezi » "nje Leter Per Ty"
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Pėrgjigju

Faqet (2): [1] 2 nė vijim

Shko tek fundi i Faqes "nje Leter Per Ty" 9 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,00


Informatat nga: Dredhëza Dredhëza ėshtė Femerore Offline
Shenime: 110
Mosha: 27
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 3.025 dediEURO
20.11.2011 20:43 / Postimi 1. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nuk kuptoj a esht tema per poezi apo per postime hehehe.........nejse une po shkruaj ni leter :D

Sme za gjumi. Syte te e rraskapitur por prap nuk kane deshire te mbyllen kur perpara tyre je ti. Nuk lodhen kurre duke te veshtruar.Gjithnje me kujtohet dita kur te pash per her te pare. Shiu binte , era frynte dhe qielli i nxirre nga rete u hap dhe lejoi nje rreze dielli qe me verboi. Nuk e ndjeja ma as shiun, as eren. Floket e tu te zez, te njomur nga shiu kishin shkuar menjane nga era qe frynte. Ne ate çast gjithçka u ndal dhe un kisha nje deshire te vetme, te isha nje pike shiu. Nje pike e vogel shiu, te bie nga lart mbi floket e tu, te rreshket mbi ballin tend te shndritshem, te behem nje me syrin e zez, te perkedhel fytyren dhe te vdes mbi buzet e tua flak. Qe nga ai moment skam reshtur se menduari per ty, kur ste kisha pran dhe tani qe te kam prane. Sdo te doja kurre te lija. Do doja te shtrengoja fort nen krahet e mi, te burgosja aty ne perjetsi. Gjithnje kam dashur te te them por skam mundur. TE DUA

Signatur: Jeta ėshtė ėndėrr"REALIZOJE" Jeta ėshtė e hidhur pėrballu me tė" Jeta ėshtė enigm"ZBULOJE" E till ėshtė Jeta JETOJEEEE!!!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 8 8 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: dj,carleone dj,carleone ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 2.390
Mosha: xx
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 36.000 dediEURO
20.11.2011 19:05 / Postimi 2. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: nje Leter per ty nuk mjafton

Signatur: .....ZEMRA RREH VETEM PER TY .....
Zemer Zemer

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 66 66 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Deshiraaa Deshiraaa ėshtė Femerore Offline
Shenime: 7.818
Postimi imė i pari
Pasuria: 229.780 dediEURO
20.11.2011 16:09 / Postimi 3. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: jo leter qfarti . ska nevoj te therras me telefon :P

Signatur: Gjilanase 100 % ;)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 819 819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Vetoni84 Offline
Shenime: 42
Mosha: 26
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.095 dediEURO
20.11.2011 15:14 / Postimi 4. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Pse jemi te ndar
Dhe sjemi te bashkuar
Pse Zoti na ka vrar
Kaq shum jemi larguar
PseSyt e mi,... Lexo më tutje
Po rrjellin vec lot
Nga qe jemi larg
Dhe ste perkellel dot
Zemra nuk me rreh
Se nuk degjon Gezim
Sepse ti mungon
Ne Kraherorin tim
Pse Zemra sme rreh
Se per ty ka ndjenja
Pse syri sme shef
Sepse ti je rrezja
Ta zgjellesh nje rruge
Sa nuk esht shum von
Qe te vish tek un
Zemrat Ti bashkojm
Une jam Pellumb
Ti je Pedhumbesh
Ne Zemren time
Gjithmonm do te jesh.tina.

Signatur: Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher ,(Tina) dhe t'a largoj ket merz

TINA.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 6 6 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Era Era ėshtė Femerore Offline
Shenime: 1.336
Statusi: i/e Ndahur
Postimi imė i pari
Pasuria: 33.575 dediEURO
19.11.2011 10:24 / Postimi 5. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Zemer Zemer

Youtube-Klip ->
 
Shtuar nga Era

Signatur: ''.. Nëse dikush është aq budalla sa të largohet nga ti, atëherë tregohu më e zgjuar ta lësh të largohet...!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 110 110 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Mentor85 Mentor85 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 128
Mosha: 25
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 3.325 dediEURO
19.11.2011 09:52 / Postimi 6. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: un nuk di me shkru poezi po di me dashuru me zemer dhe shpirt :D :D :D

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 27 27 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: buUm buUm ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 1.000
Mosha: 29
Statusi: Në kërkim të fatit
Postimi imė i pari
Pasuria: 23.575 dediEURO
05.11.2011 05:18 / Postimi 7. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Sa shumë mall, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë e dashura ime. Sonte ëndërrat dhe kujtimet per ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemren time të perlotur. Më beso ndihem i vetem në këtë botë të madhe i humbur si një i huaj, ku në errësiren i harruar dhe i hidhur në nje qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka ofruar njëher kur isha me ty, e ndjej veten të dëshiruar për pak qaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemren time mbretëron acari që më ngriu zemren, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thot të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keq kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetem njëher të jem me ty të qendroja një minutë, atëher e kisha lutur zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atëher lotët teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi syt më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepsëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua të gjata, atë trup të bukur mendoj se jam i ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhel. Ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRESH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mall e duan të t'shohin dhe derdhin vetëm lot pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzist pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetes këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogel dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do ta mbylli brenda në shpirtin dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marr malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mija që i ruaj të pastra.

Signatur: Catch Me if u Can..!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 134 134 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Vetoni84 Offline
Shenime: 42
Mosha: 26
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.095 dediEURO
04.11.2011 15:51 / Postimi 8. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ciao zemra ime... nuk e di pse po te shkruaj ketu duke e ditur qe nuk do e lexosh kurr.. Porse u gjeta ne kete situate dhe ja ku me ke ketu duke shkruajtur nje leter per ty. Nuk e di nga t'ia filloj , di vetem te them qe ne nje menyre o tjetren je bere e vetmja motiv e jetes time.Kam deshire te shoooo,

Signatur: Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher ,(Tina) dhe t'a largoj ket merz

TINA.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 6 6 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: leona22 leona22 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 147
Mosha: 23
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 3.711 dediEURO
02.11.2011 21:31 / Postimi 9. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: "nje Leter Per Ty"


Pse Te dua

Kalojne dite muaj jave dhe vitet dhe une ende Te dua.Shpesh bej pyetje vetes pse te dua aq shume kur ndonjhere nuk meriton dashurine time.Je strukur ne zemren time dhe veshtire te te largoj nga aty pasi qe me kthetrat e tua nuk e leshon dot.Jom e lumtur qe te kom mirpo te njeten kohe dhe te urrej.Jom bo si nje magnet pas teje dhe nuk mundem te terhiqem leht.Nuk mundem te i rezistoj dashurise qe kom per ty.Je nje engjull per mua,me ke bo per vete dhe nuk me lejon te ike nga ty edhe nese une dua.Asnjehere nuk kom dashuruar aq shume sikur tani,vertet dashuria pas teje me ka bo qe te humbas veten dhe te mos mendoj asgje tjeter pos teje.Te dua dhe gjithmon do te dua.Edhe nese nje dite do te vdes dashurine qe kom ndaj teje do ta marr me vete duke te treguar se edhe ne boten tjeter do te dua vetem ty dhe askend tjeter.

Signatur: .....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
1 shikim,2 sy te dashuruar......
2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 25 25 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Vetoni84 Offline
Shenime: 42
Mosha: 26
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.095 dediEURO
02.11.2011 17:59 / Postimi 10. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Citati nga: jetesa
KTHEHU ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
Përsëri në këtë natë ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymën.Qielli ka ngjyrën
e fjalëve boshe.Lotët më pikonin pa rreshtur,zemra kërkonte dashurinë
e humbur,kërkonte realitet me vështirësi dhe mospërfillje,por së paku le të jetë realitet.
Fillova t’i numëroj yjet që rrinin të zymur në brendi të qiellit,por ngadalë ata filluan
të zhduken.Tik-taku i orës ishte instrument i vetëm në veshët e mi,por dhe ajo nuk
më tregonte të vërtetën.Kishte filluar të agonte mëngjesi e ora më tregonte mesnatë.
Dora ime zgjatej si lypëse saherë që të takoja,e ti nuk ofrove mëshirë për mua.Të
desha aq shumë,jeta ime ishe ti.Të prita ditë të tëra se mos vallë do të ktheheshe përsëri
tek unë.I numërova muajt,vitet..por ti as që mendoje në rikthim.Të ëndërroj çdo natë,
vetëm ëndërra është vend takimi i vetëm për ne të dy,e ëndërra këtë natë u zhduk.
Të dua…më beso.Unë smundem pa ty.Vallë,është kaq e rëndë të më falësh dashuri?S’të
kërkoj asgjë më shumë.Dua të jemi bashk ashtu siç ishim dikur,të ndjej përqafimin tënd,
puthjen tënde..I dua ata duar që shtrëngonin fort duart e mia që dridheshin saherë që isha
me ty.Dua zemrën tënde,më mungon..pa ty jam asgjë.Tani të falë shpirtin duke imituar të
vdekurin,e ti po më ofron trëndafila të vyshkur që në brendi të saj shkruan:”Më HARO,,...
Në këtë çast nata sipër meje e lëshoi perden e saj të zezë,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarë.O Zot,unë jam rob i dëshpërimit,por faj nuk kam!Kush ka parë që viktima të qajë
nga dashuria për vrasësin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botë
me bore,nën kumbana heshtjeje.Ti më thua “largohu,, e unë të lutem si fëmi.Jam
poezi e pashprehur për zemrën tënde.Emrin tënd po e përmend por s’po mund t’a
thëras.Je aq larg.,nuk mundem të të harrojë kurrë.Të lutem kthehu,kthehu ;( ;( edhe në qoftë
se ajo ditë do të jetë pas shumë vitesh,kthehu edhe sikur të jetë shumë vonë.Unë do të
pres derisa Zoti më dhuron jetë.E nëse unë kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
të më thuaj Të DUA.Nën dheun e zi,nën sandëkun që trupi im do të jetë I mbuluar,
ndoshta do të të dëgjoj,dije se vetëm atëherë do të prehem e qetësuar.E nëse në atë
çast fillon shiu,dije se janë lotët e mi nga gëzimi.Kthehu ;( ;(

fv, me vjene shume mire qe forumi ka nje goce si ty e re por shume e rritur nga llogjika dhe njeri qe kupton gjerat. Je nje femer fantastike pa keqkuptime te lutem. Nuk eshte kategoria perkatese por desha te falenderoj shume dhe kam nje pyetje ku i gjen gjithe keto fjale apo kete i shkruan nga vuajtja e shpirtit dhe zemres?

Signatur: Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher ,(Tina) dhe t'a largoj ket merz

TINA.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 6 6 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Deshiraaa Deshiraaa ėshtė Femerore Offline
Shenime: 7.818
Postimi imė i pari
Pasuria: 229.780 dediEURO
02.11.2011 13:56 / Postimi 11. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: nje leter per skend :D ...ka ikur koha e letrave ..e ata qe jam miren me kto ma heret neti perkujtojn

Signatur: Gjilanase 100 % ;)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 819 819 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: arjani arjani ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 215
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 5.569 dediEURO
02.11.2011 12:13 / Postimi 12. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe Te Dua Ty.
Te gjitha mi more Ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per Ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per Ty edhe pse e din Ti qe jam ne kete rruge por i humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene ''Te Dua'' por Ti nuk me takon mua por do t’i takosh te tjerit edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per Ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe Ti e lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte i mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do'' Te Dua ''dhe do te kujtoj.Por e mora vesh qe ti kurr sme ke dasht sepse ti nuk mund te duash askend sepse shkurt shqip thjesht ti nuk ke ZEMER TE VERTET andaj edhe hina ktu met shkru jo qe po vuj per por sepse..Sonte shume te urrej.Mbi gjithcka urrej veten pse te kam dashur si i marre ...Pse pikerisht nje perbindesh sikur ti.Do te doja te ndryshoja gjithcka ne jeten time,e te mos te te lejoja as te me prekje,e as te me shikoje,o jooooo nuk vuaj pse jam ndare nga ti vuaj se si te kam dashur ty,se si rash dhe i besova fjalve tua oooo SA shume te urrejjjj,nganjehere dua te mos jetoj jo per shkakun tend por per shkakun e gabimeve te mia,megjithse ti ke vdekur per mua i lejova vetes se paku te shfryhem e ta nxjerr gjithe mllefin qe me eshte mbledhur ne zemer sepse edhe po ti them ty gjitha keto ne sy nuk ja vlen sepse edhe vet je person qe nuk ja vlen te bisedosh me ty e kam kuptuar vone kete megjithate me mire vone se kurre ... Te urrej te urrej me beso .....aq shum te deshta tash je vdekur per mu///

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 22 22 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: fatlumja fatlumja ėshtė Femerore Offline
Shenime: 9.646
Mosha: 25
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 119.595 dediEURO
02.11.2011 06:56 / Postimi 13. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ty te vraft dashurija ime

sedi a kam forc te pershkruaj gjith kete dhimbje , qe mkan kapluar shpirtin tim
Sedi amund te permbledhem pa me rrjedh pikat e lotit duke shkruar ket leter
sepse shpirti im din vetem fjalen dhimbje

Bieshi nga syt e mi, qe tash e sa koh nuk me jan tharr lotet
ata me jan ber ushqim per syt,
sepse lotet mjapin fuqi,
lotet mjapin ngushllime

Nuk di ate kujtohen ditet qe kem kaluar se bashku,
ndoshta ti i ke harruar
por une smundem ti harroj
sepse ato dit ishin ditet me te lumtura te jetes sime
nuk kishte mundim me te rend se kur me the se dot shkojsh per gjithmon
ishte plag qe nuk mund ta sheroj
Nuk munda te flas sepse sme gliste as shpirti im i vrar
sepse me vrave me dashurin qe ma dhurove
Te vrafshin lotet e mi

Nuk besoj se dot kesh jet te luntur i dashuri im
sepse dot mallkoj zemra ime
eti vazhdo te jetojsh jeten tende e une dot mallkoj ty
e nje dit mallkimi im do te zen
dhe erresira dot kaploje shpyrtin tend , e ateher dot jem e qet ter jeten


Nuk pata deshir te shkruaj keshtu
por shpirti im po shkruan ,,
Edi se do ta lexojsh ket leter
dhe do te bjen ne mend se askush ste ka DESHT si un

Nje dit do te bahesh dhenderr
dhe do te perqafoje ajo qe ste don ma shum se un
kur te kujtohem mbylli syt dhe perqafoje ate qe e ki pran

Lamtumir i dashuri im se te humba per gjithmon Lamtumir


Signatur:
Citati:
Spot thom te dua,Por tkom dasht- Sod me kqyre por ani nasht- Rrnoft dashnija ku del loti- Smujta un ta ktheft Zoti

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 1487 1487 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Saranda Saranda ėshtė Femerore Offline
Shenime: 25.782
Statusi: Sekret
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.102.500 dediEURO
01.11.2011 21:13 / Postimi 14. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kam vetem mall.


Nuk kam emer,nuk kam mundime,nuk kam zemer,nuk kam ndjenj
kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi Ty,mbi syte,buzet,
trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mabs Teje pas endrrave te Tua,
pas diteve te Tua.Kam mbetur me Ty per te te falur dashurine ngrohtesine,
shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.
Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe Ti te thyeje akullin e
vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per Ty.
Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do
ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, Ti nuk i deshe kurre zerat e
embel te syve te mi,Ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,
shkruajta per Ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe ,si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar
thermija ndjenjash.
E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie .
Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua......
Ti nuk je me i imi , por jam e sigurt qe une jam aty ku je Ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend,
ne cdo rrugice ku shkel Ti, ne c'do gje qe prek Ti...............

Signatur: ..Gjarperi e ka lekuren e bute por brenda saj ka plot helem disa njerez flasin embel por zemren e kane te zez...

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 412 412 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: leona22 leona22 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 147
Mosha: 23
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 3.711 dediEURO
01.11.2011 20:28 / Postimi 15. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kush? ;(
Kush ma helmoi zemren? :rolleyes:
Kush ma shkaterroi jeten? :rolleyes:
Kush me largoi nga ti? :O
Kush e beri kete vere te zeze per mua?
Kush me beri te mallkoj gjdo gje ne jete?
Ke e pangova te me lendoje keshtu?
Kush pati shpirt te futet ne mes mishit e thoit?
KUSH?
Ah,sa i marre behem nganjehere,pyes vazhdimisht per humbjen tende,e askush sme pergjigjet.Apo deshirojne te me shohin se si tretem gjdo dite,se si vuaj per ty,per ty shpirti im.Oh,sa veshtir qenka te jetoj larg teje,larg trupit dhe shpirtit tend,ah.... Dikur ishim te lumtur,se paku keshtu mendoj,e nje dite filluan te shkeputen zingjiret e dashurise sone.Ditet ikin pa meshire.Ndjehem i vetmuar,asgje sme ben pershtypje,asgje sme nxit te jetoj,asgje...Vetem nje e di se pa ty smund te jetoj,se minutat e jetes sime po numrohen.Ah do te vdes me mallin tend,do te vdes duke i kerkuar syte e tu.Do te vdes pa ty... Zemer

Signatur: .....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
1 shikim,2 sy te dashuruar......
2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 25 25 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Saranda Saranda ėshtė Femerore Offline
Shenime: 25.782
Statusi: Sekret
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.102.500 dediEURO
01.11.2011 20:15 / Postimi 16. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nese ti nuk do te ekzistoje,
me thuaj pse une do te ekzistoja,
per te ngelur mbrapa ne nje bote pa ty,
pa shprese dhe pendime

Nese ti nuk do te ekzistoje,
do mundohesha te shpikja dashurine,
si nje piktor qe shikon nen gishtat e tij
ngjyrat e dites qe lindin,
dhe nuk kthehet mbrapa

Nese ti nuk do te ekzistoje,
me thuaj pse une do te ekzistoja,
te zenet qe flen ne krahet e mi
qe nuk do ti dua kurre.

Nese ti nuk do te ekzistoje,
do isha vetem nje pike me shume
ne kete bote qe vjen e shkon,
do ndihesha i humbur,
do kisha nevoje per ty.

Nese ti nuk do te ekzistoje,
me thuaj pse une do te ekzistoja,
do pretendoja sikur te isha vetvetja,
por ne te vertete nuk do te isha dot.

Nese ti nuk do te ekzistoje,
besoj qe do ta kisha gjetur,
sekretin e jetes, psene,
thjesht per te krijuar
dhe per te shikuar.

Signatur: ..Gjarperi e ka lekuren e bute por brenda saj ka plot helem disa njerez flasin embel por zemren e kane te zez...

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 412 412 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: jetesa jetesa ėshtė Femerore Offline
Shenime: 336
Mosha: 23
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 9.100 dediEURO
01.11.2011 19:42 / Postimi 17. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: KTHEHU ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
Përsëri në këtë natë ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymën.Qielli ka ngjyrën
e fjalëve boshe.Lotët më pikonin pa rreshtur,zemra kërkonte dashurinë
e humbur,kërkonte realitet me vështirësi dhe mospërfillje,por së paku le të jetë realitet.
Fillova t’i numëroj yjet që rrinin të zymur në brendi të qiellit,por ngadalë ata filluan
të zhduken.Tik-taku i orës ishte instrument i vetëm në veshët e mi,por dhe ajo nuk
më tregonte të vërtetën.Kishte filluar të agonte mëngjesi e ora më tregonte mesnatë.
Dora ime zgjatej si lypëse saherë që të takoja,e ti nuk ofrove mëshirë për mua.Të
desha aq shumë,jeta ime ishe ti.Të prita ditë të tëra se mos vallë do të ktheheshe përsëri
tek unë.I numërova muajt,vitet..por ti as që mendoje në rikthim.Të ëndërroj çdo natë,
vetëm ëndërra është vend takimi i vetëm për ne të dy,e ëndërra këtë natë u zhduk.
Të dua…më beso.Unë smundem pa ty.Vallë,është kaq e rëndë të më falësh dashuri?S’të
kërkoj asgjë më shumë.Dua të jemi bashk ashtu siç ishim dikur,të ndjej përqafimin tënd,
puthjen tënde..I dua ata duar që shtrëngonin fort duart e mia që dridheshin saherë që isha
me ty.Dua zemrën tënde,më mungon..pa ty jam asgjë.Tani të falë shpirtin duke imituar të
vdekurin,e ti po më ofron trëndafila të vyshkur që në brendi të saj shkruan:”Më HARO,,...
Në këtë çast nata sipër meje e lëshoi perden e saj të zezë,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarë.O Zot,unë jam rob i dëshpërimit,por faj nuk kam!Kush ka parë që viktima të qajë
nga dashuria për vrasësin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botë
me bore,nën kumbana heshtjeje.Ti më thua “largohu,, e unë të lutem si fëmi.Jam
poezi e pashprehur për zemrën tënde.Emrin tënd po e përmend por s’po mund t’a
thëras.Je aq larg.,nuk mundem të të harrojë kurrë.Të lutem kthehu,kthehu ;( ;( edhe në qoftë
se ajo ditë do të jetë pas shumë vitesh,kthehu edhe sikur të jetë shumë vonë.Unë do të
pres derisa Zoti më dhuron jetë.E nëse unë kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
të më thuaj Të DUA.Nën dheun e zi,nën sandëkun që trupi im do të jetë I mbuluar,
ndoshta do të të dëgjoj,dije se vetëm atëherë do të prehem e qetësuar.E nëse në atë
çast fillon shiu,dije se janë lotët e mi nga gëzimi.Kthehu ;( ;(

Signatur: Se di a me don apo jam mashtrue.
a po te merr malli kur nuk me sheh mua.
nese do te dish sa me merr malli per ty
ngriti syte dhe shiko qiellin
nese qielli ka nje mbarim
aty shuhet dhe malli im.

Shkruan.Vale..

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 5 Vlerėsime
Vlerėsimet 94 94 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: SStyle SStyle ėshtė Femerore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 29.896
Mosha: 28
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 647.043 dediEURO
01.11.2011 19:00 / Postimi 18. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Mbasii paskan shkruar shume,, edhe une po shenoj diçka

Po shkruaj kete leter per ty, nukk eshte poezii vetem disa fjal prej zemres. Ende sot sii gjithmone prap vetem nje eshte ne zemren time, ne mendjen time por ka kaluar nje kohe e gjatt qe ske qen ne pranin time! Prap edhe pse dukem ne çdo moment e buzeqeshur e lumtur prap sahere mendojj per tyy e ndjej veten te humbur sepse prej se ti me nuk je çdo gje me duket kot!! Sott pas nje kohe te gjatt edhe pse dikush tjeter me ben te lumtur me sjell buzeqeshje prap vrehet se ajoo buzeqeshje tingellon fallc, joo me plote zemer si dikur me tyy! Edhe pse e kam shume te veshtir te pranoj te kaluaren une prap jetojj, sepse jeta vazhdon, ndoshtaa kurr me si me pare por prap vazhdon! Vetem nje gje e shpresojj te marr forcen te shijoj jeten edhe pa tyy! Edhe pse nuk shkruar me per tyy sdoo me then qe gjitha i kam harruu, se nganjehere prap para syve me shfaqesh tii, ne enderr gjithashtuu!! Vetem sduaa me te shkruaj sepse asgje nuk te kthen. As shkrimi, as lutja, as vuajta, as dhimbja as lotett vetem nje gje me mbetet te ndrroj flett dhe te vazhdojj kete jete, ndoshta eshte me mire per mua e per krejtt!!
Ketoo jan fjalet e funditt qe i shkruajj per tyy ;( ;( por ne zemer ende je ti dhe nga atyy kurr sdo te largoj, atyy do te jeton gjithmone!!

Signatur:
** Shqiperi me jep nder me dhe emrin Shqiptar ** 
•• Jam pėrgjegjėse per ata qė them, jo pėr atė qė kupton ti....✔ •• 
•i Zemer Prizren•
No copy, no paste..! 100% SStyLe...ShqipStare LoL 

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 2842 2842 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: kosovarja18 kosovarja18 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 276
Mosha: 19
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 4.980 dediEURO
01.11.2011 18:26 / Postimi 19. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Një letër dashurie për TY !?


.Mungesa jote ka lene te zbrazet edhe Hapesiren. Asgje nuk me ben rehat kur ti nuk je pran... e vetmja qe me mbeti eshte deshira akoma per te endrruar. Si eshte e mundur kjo dashuri te jete me fatekeqja...pse?
Gjithcka eshte si nje zgjim i trishtuar, i hidhur dhe ne harrese. Me kot kerkoj te paraftyroj fetyren tende te qeshur dikur se paku ne enderr edhe ajo tash me mungon!!!! Perse te dua? Cilat arsye i veshen tani urrejtjes? Pse me urren? Deshira per ta zhdukur ate qe smund ta kem apo qe eshte si une apo me ngjan njesoj mua?
Une ndoshta nuk po di si te them te dua apo ndoshta nuk po gjej fjalet cilat duhet per ti thene? Ndoshta nuk po i njof rruget tuaja per te arritur ne shpirtin tend ? Asgje nuk po di vetem e di se Te Dua ..... Pas teje asgje tani ska rendesi. Nuk do te kete ndoshta hapesira per te permbushur sepse dikush tjeter do i permbush ato tek ti !? Me thuaj e vertete kjo?

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 32 32 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Buona Buona ėshtė Femerore Offline
Shenime: 9.060
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 75.869 dediEURO
25.07.2010 21:22 / Postimi 20. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ti kerkove te largohesh por smendove se dot pendohesh...ti kerkove nvend te zhgendrres enderr mbete pa i mbyll syt.Jeto mua nuk me pengon por provo te jetosh edhe ti pa i pengu dikujt-ani koha te dha tjetren a thua a te mban ashtu si un..por ti kujt ja zgjat krahun e majt kur te bish ne gjum kujt i thua te kam jet si nje koh mu trego sa me ke harru pper te jetu un thjesht te them se nuk te du jo vertet ste dua me fal por nuk te dua mos shkatrro askend si mua se nuk te vlen jeta

Signatur:
Une jam keshtu, nuk do me ndryshoni KURR....Njihmeni nese keni DURIM.
As Dielli as Hana s'jane takue dot.

Jam e embel si sheqer

B u o n a

Ngjyra vere!

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 1310 1310 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Albulena19 Albulena19 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 300
Mosha: 19
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 7.500 dediEURO
25.07.2010 21:01 / Postimi 21. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Sme za gjumi. Syte te e rraskapitur por prap nuk kane deshire te mbyllen kur perpara tyre je ti. Nuk lodhen kurre duke te veshtruar.Gjithnje me kujtohet dita kur te pash per her te pare. Shiu binte , era frynte dhe qielli i nxirre nga rete u hap dhe lejoi nje rreze dielli qe me verboi. Nuk e ndjeja ma as shiun, as eren. Floket e tu te zez, te njomur nga shiu kishin shkuar menjane nga era qe frynte. Ne ate çast gjithçka u ndal dhe un kisha nje deshire te vetme, te isha nje pike shiu. Nje pike e vogel shiu, te bie nga lart mbi floket e tu, te rreshket mbi ballin tend te shndritshem, te behem nje me syrin e zez, te perkedhel fytyren dhe te vdes mbi buzet e tua flak. Qe nga ai moment skam reshtur se menduari per ty, kur ste kisha pran dhe tani qe te kam prane. Sdo te doja kurre te lija. Do doja te shtrengoja fort nen krahet e mi, te burgosja aty ne perjetsi. Gjithnje kam dashur te te them por skam mundur. TE DUA zemer

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 33 33 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *ArbNore* *ArbNore* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 10.120
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 438.070 dediEURO
02.03.2010 00:45 / Postimi 22. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ***********************JETA PA TY NUK ESHTE JETE********************Dikur te kisha prane dhe mendoja se e kisha gjithe lumturine e botes,por kisha gabuar,sepse pikerisht vuajtjet e mia nisen ketu.Jeta ime mori kah krejtesisht ndryshe.Rruget tona u ndane ne diten kur ti me lendove.
Megjithate une jam lutur per ty qe te mos te gjej asgje e keqe dhe e tmerrshme.Ne shpirtin tim kam krijuar nje vullkan me urrejtje,por midis atij vullkani ende ka dashuri dhe emri yt me ben te ndjej ende dashuri.
Megjithese emrin tend e kam shendrruar ne emer djalli,dhe ne gjithqka te keqe.Ne mendjen time nga nje engjell ti u bere perbindesh per mua,nje perbindesh qe gjithmone me ndan dhimbje falas:Tani e kam gjithqka te qarte,sepse jam penduar thellesisht,sepse te gjitha i kam kuptuar drejt.Tani eshte shume vone qe dashurine e humbur ta kthejme prapa.Kam vendosur qe te luftoj per ate qe dua te pakten ta provoj,kam vendosur qe gjithmone te mendohem shume para se te dashuroj dike.
Nuk kam ndonje menyre te te tregoj se sa te kam dashur dhe e vetmja menyre qe kam eshte qe permes ketyre rreshtave te tregoj se sa Te Dua
Arbnorja

Signatur: Mos Ler Dike Te Behet Gjithqka,Sepse Kur Te Ike Do mbetesh Pa Asgje...!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 326 326 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Lena* *Lena* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 12.439
Mosha: 27
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 426.547 dediEURO
01.11.2009 15:49 / Postimi 23. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: megjithse spo mundem me shkru at qka ndjej por besoj se do i shkruaj edhe un nje dit poezit te cilat i di sepse tani poer momentin po shkruan tjeter kush per mua sepse e kam pre doren pak ne pun edhe nuk po muj me shkru por sidoqoft ja disa poezi nga You Tube..shpresoj se nuk u bana bajat..

Youtube-Klip ->
 
Shtuar nga *Lena*

Signatur: Kur eci rruges,koken e mbaj ul..Jo qe i tutna dikujt por sja rrasi askujt 8-)

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 170 170 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Lozonjare Lozonjare ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43
Mosha: 26
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.450 dediEURO
01.11.2009 15:42 / Postimi 24. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:


Ty… Dashuria ime… më dhemb e gjithë kjo që shkruaj. Kisha pasur dëshirë që të gjitha këto të ti them në sy, që të mund të përqafoj butësisht, e prapë aq forte sa që të mos lëshoj kurrë më. Më dhemb dijenia se e di që nesër do të jesh shumë larg meje. Dhe çdo ditë, larg e më larg… Faleminderit… për të gjitha ato qaste të bukura, fjalë dhe puthjet e ëmbla. Faleminderit për të gjitha gjëra të bukura që mi dhurove. Çfarë do të më jetë jeta pa ty? E di… ditët do të më jenë të zymta dhe të mërzitshme, e net të rënda dhe të gjata. Rreth meje do të jetë qetësi e rëndë dhe vrasëse e cila do të më shtrëngoj derisa nuk më thërmonë. Ti, dashuria ime ke zgjedhur rrugën tënde, e në atë rrugë nuk qëndroj unë. Patjetër duhet të pajtohem me te. Ndoshta jam vet fajtor për këtë… mirëpo, nuk mund të të pres më. Ndoshta jam qyqar, ndoshta jam i ligë… ndoshta edhe nuk meritoj të të dashuroj. Por dije, që asnjëri nuk do të të dashuroj kurrë si unë, ndoshta do të pendohem tërë jetën time për shkak të shkrimit të këtyre fjalive, por nuk jam mësuar të jem i fundit në radhitjen e radhës…as që do të jem. Pa mëdyshje unë nuk jam atë që ti kërkon… nuk është me rëndësi. Unë nga e gjithë zemra të dëshiroj lumturinë e gjithë botës, të dëshiroj që sinqerisht të gëzohesh dhe të jesh e buzëqeshur. Unë me të vërtetë të dua dhe shumë më ka mbetur deri tek ti dhe lumturia jote. Dije që pas dashurisë sonë të marrë (tani vetëm e imja) unë më nuk do të jem i njëjti. Nuk do të jem më ai vogëlush naiv i ëmbël. Ndoshta do të jem person i keq dhe i mllefosur në tërë botën, mirëpo, ty kurrë nuk do të të urrej, nga se ty vetëm di të të dashuroj. Askush në jetën time nuk do ta zë vendin tënd, as që mund të krahasohet me ty. Ti më je fati im më i madh, e njëherrit edhe dënesa ime më e madhe. Jam i sigurt se do të gjen një dashuri të re, pastaj edhe ndonjë… nuk jam as xheloz e as i zemëruar. Ndjej se si vetveten e shtyj në ambis, nga se të lëshoj të shkosh, por rrugëdalje tjetër s’kam. Më falë për gabimet e bëra, më falë nëse ndonjëherë të kam ofenduar… dije që të gjitha ato i kam bërë nga dashuria. Më falë që të dua! Të dëshiroj të jesh e dashuruar… mjerisht unë nuk jam ai që do të të dashuroj, por ti vetë këtë e ke dëshiruar. Mendoj se dashuria jonë ka pasur aq vlerë sa që të them LAMTUMIRË përmes kësaj letre, kur ti nuk dëshiron të bisedosh me mua si njeri. Por nuk mundem të të fajësoj për asgjë… nga se largohesh përgjithmonë nga jeta ime, dhe të përsërisë të dëshiroj të gjitha të mirat. Që nga nesër para teje është një botë dhe një jetë e re. Duke të njohur mirë, e di se të gjitha këto do ti pranosh me një buzëqeshje dhe si një lojë, e di që lehtë do të vazhdosh më tej. E unë do të mbes këtu në vend dhe të kërkoj në fytyra tjera të njerëzve dhe lehtas duke thirrur emrin tënd. Do të endem rrugëve në shpresë se njëra prej tyre do të më sjell tek ti.... edhe nëse do ta dija se e gjithë ajo bredhje është e kot. Dashuria ime... nëse ndonjëherë ndjehesh e vetmuar në ato qytete të largëta dëgjoje erën.... do ta dëgjosh zërin tim.... e e di edhe vet se çka do të të thotë..... atë që gjithmonë pandërprerë të flisja derisa ishe e imja. Dhe erdhi koha të të them lamtumirë. Edhe njëherë të dëshiroj lumturinë e gjithë kësaj bote. Më le bile pakëz vend në mendimet e tua, mos më harro aq shpejtë ashtu si më le. Në zemër ruaj e gjithë dashurinë e kësaj bote veç për ty.... por nuk jam ai i cili do ta jep. Shumë do të vuaj dhe do qaj për ty, por ti mos u kthe.....ndjeke fatin tënd. Nëse ndonjëherë kthehesh.... do të më gjen tek qëndroj te vendi i vjetër dhe pres që rastësisht mos të paraqitesh nga diku, e unë të të vjedh shikimin tënd si dikur kur ishim të huaj. Mos u hidhëro që emrin tënd do ta thërras në ëndërr, e në ëndrrat e mija do të përqafoj dhe do të puthi me mall. Kur në kalendarin tënd i sheh 08 ... ose 14... numrat tona.... kujto se në atë moment një njeri lutet për ty dhe fatin tënd. E tash të puthi për të fundit herë...... nuk mund të të them më asgjë, lotët fytyrën po ma djegin..... do të shpresoj, do të shpresoj se njëherë do të të takoj dikur diku.... nëse ndodhë.... eja dhe mu afro, mos u hamend se unë ekzistoj vetëm për ty! E Ty do të dashuroj përjetësisht...

Signatur: Nese do gjeja rrugen per te hyr ne zemren tende do ti fshija te gjitha gjurmet qe askush mos te na zbulonte


Vlerėsimet:
Vlerėsimet 7 7 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *ArbNore* *ArbNore* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 10.120
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 438.070 dediEURO
01.11.2009 02:51 / Postimi 25. nė kėtė Faqe. Re: !!!
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Dikush me mall te dashuris jeton por vdes dhe kurr se perjeton,
dikush e shijon ter jeten dhe nuk ja din vleren
dikush e kerkon e embel eshte mendon
dikush jeton qe nje dit dikush ta dashuron
dikush lendohet dhe ter jeten nuk sherohet
dikush shpreson qe nje dit do te dashuron
dikush sbeson qe dashuria ekziston


Arbnoreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Signatur: Mos Ler Dike Te Behet Gjithqka,Sepse Kur Te Ike Do mbetesh Pa Asgje...!!!

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 326 326 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Pėrgjigju

Faqet (2): [1] 2 nė vijim

dediHome
dedi24.com (C) 2005 - 2018 Gjitha drejtat tė rezervuara by dedi4u - Kontakt: info@dedi24.com
Idea, Realizimi, Dezajnimi dhe gjitha punimet - dedi4u (HiK) (C)

Vizitat Sot: 15.371 | Dje: 21.000 | Gjithsej: 245.214.386