radiodedi24.com | Play | Stop dedi24.com | dedi24.TV
Emri: Fjalėkalimi:
Regjistrohuni | Kam harruar Fjalėkalimin
dedi24.com - load your albanian music » DISPONIMI JUAJ » Për Poezi » "nje Leter Per Ty"
Postimi i fundit | Nga i pari i palexuar Hap nė PDF / Ruaj nė PDF| Pėr Printer | Dėrgoja njė Shokut | Shto kėtė Temė nė Favorit

Faqet (2): [1] 2 nė vijim
Pėrgjigju
Shko tek fundi i Faqes "nje Leter Per Ty" 9 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,009 Votime - Mesatare: 10,00


Informatat nga: Lozonjare Lozonjare ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43
Mosha: 26
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.450 dediEURO
26.10.2009 15:57 / Postimi 1. nė kėtė Faqe. "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:

Nje flete nga ditari im!... Dashuria vjen pa te thene ''Mirmengjesi''dhe iken pa te thene ''Lamtumire''!...Etille eshte dashuria,sidomos ne adoleshence,ne moshen ku cdo gje qe fluturon te duket e kapshme.Te flasesh per nje flete te ditarit,e aq me teper kur ka lidhje me ndjenjat,nuk eshte e lehte.Me duhet te shkruaj dicka,e pse jo dhe te verteten?!Ndoshta do te ishte me e lehtenese do te me vinin ndermend,apo te kisha shkruar kete flete ne ditar.Kjo eshte nje nga ato fleteqe s'kishte nevoje qe te shkruhej ne ditar sepse ashtu sic ishte e thjeshte,e bukur,e dhimbshme,e hidheruar ,spontante,mbetet ne memorje.Eshte e tepert te zgjatem tani.Ishte vjeshte.Me duhej te shkoja ne nje vend ku sdo te njihja askend,ku gjithcka do me dukej krejt e huaj.Madje edhe dielli s'eshte nje per te gjithe,edhe drita e henes dhe e yjeve,nata dhe shiu,cdo gje me tjeter me dukej e huaj.Me duhej te shkoja edhe pse pa deshiren time.Dhe ja krejt papritur u gjenda perpara teje per te te thene''Lamtumire''.Por jo,ti s'me lejoje te flisja.Flisje vetem ti si zakonisht,por disi ndryshe.Kishe nje fytyre te zbehte,sy...nuk e di,te skuqur e te perlotur bashke,nje ze te mekur qe pengohej diku para se te dilte.E megjithate perpiqesha te nderhyja e te strukesha pas fjaleve te tuadhe te hyja ne skutat e shpirtit tend,aty te gjaja pak ngrohtesi,shprese,kurajo e perkrahje...Kisha nevoje vetem per nje fjalepor...Jo,eshte e pamundur,e megjithese te gjitha mi kishe lexuar me sy vazhdoje te flisje,e te flisje.Flisje pa kuptim.Epastaj heshtje...Dhe pastaj peshperitmas me the ''DHE KOHA PO QAN PER LARGESIN TENDE''!...dhe lotet te rridhnin nen sy papushim!...Dhe une vazhdova rrugen,ndoshta rrugen tende.Ike dhe pse kjo sjellje nuk te perkiste ty.Ike,u largove para meje mes shiut qe binte e njomte lehte floket e mi,mes loteve qe rridhnin papushim.Largimi yt me tha''Lamtumire''!...Gjethet bien ngadale nga pemet dhe bashke me to disa pika loti nga syte e mi.Dimer i eger tashme hyn dhe zemra ime lengon per kete fatkeqesi.Une trishtohem sepse tashme do te me duhet qe qe fill e vetme te perballoj kete dimer te acarte dhe ku i dihet ndoshta shume te gjate,zemra me mbushet plot dhimbje,plot brenga dhe ne kete mundim shkaterrimtare.Lotet e mi rrjedhin pa pushim,pa mbarim rrjedhin pak rrembyeshem,po per ku se di.Ato rrjedhin dhe krijojne nje kanal,ne te cilin pllakosen kujtimet,rikthehen zhgenjimet,enderrat heshtin dheshpresat vdesin.Ah,!...Ky dimer kaq i vrazhde!..E ndjej qe lotet dhe dhimbjen nuk do te m'i pushoje.E ndjej qe rrjedhen e jetes te qete s'do te me ler ta vazhdoj,e ndjej qe keto mizori kerkojne te me torturojne.Fillikat e vetme,e lenduar,do te mundohem te perpiqem ta kalojkete dimer shkaterrimtar.Tani ti prane meje me nuk do te ndodhesh.Nuk do te jesh me rrezja e pare e diellitqe me zgjon,sdo te jesh ti me flladi i eres qe fytyren,trupin ma ledhaton,zemra sdo ta ndjeje me ate ngrohtesi,qe ti dikur ma jepje.Shpirti sdo te gezoje,sdo te lumturoje me sepse gezimi i shpirtit ishe ti,ne ato dite te kaluara vere.Por edhe dimri me stuhi do te mbaroje!...PO!...PO...do te mbaroje!...Jam e bindur se nje dite ky acar qe ka ngrire,e ka pushtuar gjithe qenien time,ky artikull qe ka ngrire mendjen time,do te shkrije.Jam e bindur se keta lot te kristalte e te pashterueshem,nje dite do te pushojne se rrjedhuri.E pra nje dite serish do te vije pranvera per mua dhe dimrin e hidhur e te acart do ta kem lene pas duarve,pas kraheve pergjithmone,por jo per ta harruar!...

Signatur: Nese do gjeja rrugen per te hyr ne zemren tende do ti fshija te gjitha gjurmet qe askush mos te na zbulonte


Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 7 7 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: djellina djellina ėshtė Femerore Offline
Shenime: 163
Mosha: 19
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 12.632 dediEURO
26.10.2009 18:49 / Postimi 2. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nje Leter Per Ty ...Se te dua

E shikon kete leter qe te kam shkruar ketu siper?Eshte gjeja me principale,me e rendesishmja,
eshte me e veshtira por eshte unike sepse...po te shpreh ate qe ndiej per ty!
Te thuash Te dua... me beso, nuk eshte e lehte...duhet te jesh e sigurte qe e ndjen me te
vertete, te kuptosh qe shpesh duhet te jete e njejte,por mbi te gjitha eshte gjeja me spontane
qe mund ta ndjeje nje njeri.I dashur, e shikoj qe me ty cdo gje eshte ndryshe,cdo gje eshte
e bukur, e lehte tani qe ti je pjese e jetes time & cdo moment te jetes time dua ta ndaj me ty!
Sa e cuditeshme, apo jo?? Per pak kohe arrita te njoh nje pjese tenden,mesova te njoh te
mirat, difektet e tua...Per pak muaj arrita te beja gjene me te bukur & absolute ne Bote,qe cdo
vajze do e deshironte...Te dashurova...sa e bukur kjo fjale & ti e transformove ate ne gjene me
te bukur te kesaj Bote! Zemer... u be kohe qe jemi bashke, edhe perse jemi larg...ka ndodhur
qe shpesh kemi diskutuar, kemi pasur kontradita por...nuk mund ti quaj asgje, sepse...jane gjera
normale qe mund ti kene dy persona. Tani je bere njeriu me i rendesishem i jetes time,qe kam
me shume nevoje, qe me keshillon, qe me degjon, & qe me ben te ndjehem e rendesishme...!!
Me ty ndihem shume mire, me ben te qesh, me ben te qaj ndonjeher, me ben te nervozohem...
Me ben te ndihem Unike & Speciale per ty...Je i vetmi person ne jeten time qe dua me te vertete,
& qe vazhdoj te dua thjeshtesine tende,embelsine, simpatine tende & te gjitha cilesite e tua qe
me bejne te ndjehem e rendesishme ne jeten tende...E shikon i dashur?? Une besoj qe mund te
bej cdo gje per ty, mjaftojne ca xheste qe te bejne te kuptosh qe c`te duhet & c`duhet te besh
per te ecur perpara,vetem une edhe ti mund ta bejme...te ndryshojme jetet tona!
Perse zemra ime rreh fort kur degjoj zerin tend?
Ju pershendet Djellina

Signatur: Më pyete një ditë ç'farë dashuroj më shumë ?
Dhe të thashë jetën time!
Të dulën lot edhe vrapove...
Pa aritur të them se .

jeta ime je ti...!!

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 8 Vlerėsime
Vlerėsimet 107 107 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Astriti76 Astriti76 ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 89
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 2.170 dediEURO
26.10.2009 19:03 / Postimi 3. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nje Leter Per Ty"
Per ty e dashur.Sa shumë mall, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë e dashura ime. Sonte ëndërrat dhe kujtimet per ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemren time të perlotur. Më beso ndihem i vetem në këtë botë të madhe i humbur si një i huaj, ku në errësiren i harruar dhe i hidhur në nje qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka ofruar njëher kur isha me ty, e ndjej veten të dëshiruar për pak caste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemren time mbretëron acari që më ngriu zemren, e bëri akull! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thot të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keq kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetem njëher të jem me ty të qendroja një minutë, atëher e kisha lutur zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atëher lotët teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi syt më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepsëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua të gjata, atë trup të bukur mendoj se jam i ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhel. Ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRESH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mall e duan të t'shohin dhe derdhin vetëm lot pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzist pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetes këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogel dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do ta mbylli brenda në shpirtin dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marr malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mija që i ruaj të pastra.ju pershendet ..Astriti ju flm per mirkoptim..

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 19 19 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: albina84 albina84 ėshtė Femerore zėnė Offline
Shenime: 376
Mosha: 23
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 9.797 dediEURO
27.10.2009 10:06 / Postimi 4. nė kėtė Faqe. "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: nje Leter Per mu ahahahahhahahahahh

Jam ketu qe po te shkruaj sepse eshte e vetmja menyre
qe e ndjej veten time sa me prane teje...Distanca qe na ndan eshte shume
e madhe, por zemrat tona jane padyshim prane njera-tjetres...
Me mungon per vdekje zemra ime,dhe e di qe eshte e kote kjo qe po
them sepse nuk mund te sjelle ketu prane meje, por kam cmendurisht
nevoje te ndjej aromen e lekures tende, buzen tende te bute siper times,
duart e tua qe me perqafojne lehtesisht...kam thjeshtesisht nevoje per ty...
Dua te prek, te puth, te shtrengoj. Largesia nuk eshte e bukur, por deshira
per te shikuar ty, rritet dite per dite me shume, me jep force te enderroj
ate dite qe do te shoh...dhe ne ate moment do me duket qe po enderroj:
" Nje Engjell qe vjen ne toke, per te me qendruar prane "!!Faleminderit qe
ekziston zemra ime, je arsyeja e jetes time, sepse je ti ai, qe me bere te
kuptoj se c`do te thote "dashuri", ishe ti i pari qe bere te me rrihte zemra
kur me puthje...Jam keq pa ty,e di qe...e gjithe kjo heret a vone do mbaroje
dhe keto momente do i kalojme se bashku, sepse...tashme jemi:
" Dy trupa, ne nje zemer te vetme ", nje zemer qe do rrahe gjithmon per te
mbrojtur dashurine tone. Jeta nuk eshte e bere vetem per momente te bukura,
por une do te qendroj gjithmon prane sepse je i vetmi per mua, edhe ateher...
kur askush nuk te buzeqesh mendo per ne,dhe per fatin e mrekullueshem qe
na gjeti per te jetuar se bashku kete histori te mrekullueshme dashurie...
Te dua...dhe kurre nuk do te le,sepse...askush nuk e le jeten e tij,forcen e tij
lumturine e tij, sigurine e tij...sepse te gjitha keto je ti per mua!!...KLM NGO ALBINAOWOW JAVKOM SHKU ME KET LETER ..DJELLINES ASTRITIT ethe
Lozonjare .Ethe Cherry* haha ajgare

Signatur: ˜"º••º°"˜¨¨˜"º••º°"˜¨¨˜"º••º°"˜¨¨¨˜"º••

Nje zemer ekam nje dote mbaj edhe nese vdes per ta dote qaje...¨
˜"º••º°"˜¨¨˜"º••º°"˜¨¨˜"º••º°"˜¨¨¨˜"º••

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 82 82 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Cherry* *Cherry* ėshtė Femerore mungon/away Offline
Shenime: 6.690
Mosha: --
Postimi imė i pari
Pasuria: 179.771 dediEURO
27.10.2009 11:21 / Postimi 5. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:

Një Leter për Ty !!

ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...

Signatur: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/glitterfy0061508t414d31.gif/]
[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/8700/glitterfy0061508t414d31.gif[/I
MG][/URL]

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 452 452 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Lozonjare Lozonjare ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43
Mosha: 26
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.450 dediEURO
31.10.2009 21:26 / Postimi 6. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:


Dashuria..... Thuhet, qe per t`u dashuruar na duhet kohe, dhe me shume kohe na duhet per te gjetur personin qe ben per ne, ta njohesh mire, deri sa te kuptosh qe eshte shpirti yne binjak...Por te siguroj qe...kur te gjesh personin e duhur ky proces nuk ka me kuptim,sepse te godet si nje rrufe ateher kur nuk e pret ne nje menyre te pabesueshme,dhe te ben te kuptosh se nuk ka person tjeter si ai...jam shume e bindur qe ka qene fati, dhe fatit nuk i rebelohemi! Per mua ndodhi keshtu...? Me mjaftoi nje kohe dhe u cmenda pas teje... Sa me shume kalon koha aq me shume rritet dashuria ime per ty, dhe e mendoj gjithmon qe je pjesa me e bukur e momenteve te mia te trishta, je dhe do jesh gjithmon dielli qe sjell lumturi brenda meje... Ti mendove qe nuk na mjaftoi koha per te qendruar bashke, por...i dashur ka ndodhur e kunderta aq me shume qe te mendoj aq me teper me rritet deshira te jem me ty...!! Une e di, qe eshte nje sukses per momentin, por jam perfundimisht e bindur qe kam gjetur njeriun e duhur, dhe te betohem qe do luftoj kunder "Botes" se tere neqoftese eshte e nevojshme per te qene prane teje, do kaloja jeten time me ty sepse...te Dua cmendurisht...sepse je cuni me fantastik ne Bote, me te vertete!! Mbase mund te kesh ndonje te mete ,por...sikur ti bashkojme se bashku te gjitha keto vogelsira qe na mungojne, te bejne ty mashkullin me special te Universit...!! Ke dy sy te bukur qe kur me shikon dhe njekohesisht me puth une, humbas ne to... ndaloj se menduari,enderroj sikur jam ne Parajse...pastaj rikthehem dhe shoh qe je aty prane meje, qe je real, dhe qe nuk jam duke e enderruar te gjithe kete, dhe te mos isha krenare do qaja, vetem nga Lumturia...!!Ke nje fizik te mrekullueshem,dhe nje fytyre shume shume te embel! Dua te te puth gjithe diten vetem per kete!! Une jam femra me me fat ne Univers qe te kam ty...vetem kur me perqafon me duket sikur po fluturoj...mendo kur me puthje dhe me terhiqje pas vetes dhe akoma nuk e besoj qe ti me do...mbase te meritoj...por akoma nuk e besoj...me ben te ndjehem e rendesishme, dhe une do jepja cdo gje qe te beja te me ndjeje cdo second, cdo minute te jetes tende personin me te rendesishem dhe me speciale ne faqen e dheut... TE DUA!... Te puth pambarimisht...zemra ime!

Signatur: Nese do gjeja rrugen per te hyr ne zemren tende do ti fshija te gjitha gjurmet qe askush mos te na zbulonte


Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 7 7 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Lozonjare Lozonjare ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43
Mosha: 26
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.450 dediEURO
31.10.2009 23:13 / Postimi 7. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:

I dashuri im E shkruajta këtë letër menjëherë sapo hapa sytë...u zgjova përsëri nga ëndrra dhe mallkova realitetin... E din, gjithmonë të flas për ëndrrat e mia dhe ti vazhdimisht buzëqesh Më duket sikur shoh zjarrin në sytë e tu kur më shikon dhe një buzëqeshje tënden të çiltër e kam përgjigje të mjaftueshme që ti beson në ëndrrat e mia. Më është e mjaftueshme kjo përgjigje që buzët e tua nuk mundeshin të japin. Dje më the: - Fli dhe unë do të vij në ëndrrat e tua... Mbylla sytë e qetë dhe erdhe... e mbajte premtimin tënd Unë kisha veshur atë fustanin e kuq që të pëlqen, ndërsa ti kishe veshur djellin në fytyrën tënde Sa errësira do të duroja të mundem të shoh përsëri atë djell!!!!!!! Vërtetë ndriçohet tjetër qënie sa e imja , me djellin tënd?! Vërtetë vishesh me këtë djell vetëm atëherë kur shikon mua?! Vërtetë.... sa do të doja të të pyesja por kam frikë heshtjet e tua!!!!!!!! Të kam thënë i dashur besoj që ëndrrat nuk janë vetëm dëshirat siç thonë ata që dinë gjithçka... Ëndrrat janë realiteti paralel...ndoshta janë dhe e vetmja e vërtetë përveç atyre që jetojmë. Nuk ndjeva kurrë të ekzistoj në të vërtetë në të gjitha ato që jetova. Nuk besova në fat, po të shpjegosh fjalën fat nuk ka asnjë kuptim tjetër përveç atij që i kemi dhënë.... Mos ndoshta do mund ta quanim takimin tonë fat?! Mos e mban mënd atë shkrimin tim që ra në duart e tua pak para se të të takoj?! Mos të kujtohet me çfarë mënyre të çuditshme ra në duart e tua?! Fliste për shpirtat që zvarriten...për shpirtat që lanë gjërat në gjysëm... për shpirtat që dashuronin kaq shumë dhe që një jetë nuk ju mjaftonte... I dashuri im Kam heshtur kaq fjalë për ty... Kam heshtur nevojën time , por nuk mund të hesht dhe zemrën... Të përket tanimë... ç’do rrahje e saj merr frymë nga ti!!! Të jetoj dhe të ëndërroj larg çdo pengese... nuk ekziston largësia e logjikës kur zemrat janë njëra pranë tjetrës... Dhe nëse hesht e bëj mos të t’shkaktoj vuajtje... mos qëllon dhe gjakosesh e nuk mundem të t’shëroj plagët, edhe pse netë pambarim lutem të dëgjosh të qarat e mia... si ftesë që të vish. E ruaj dhomën ku u dashuruam dhe shtrova jasemina në çarçafët e bardhë. Dhe një pasqyrë i dashuri im ka ruajtur përgjithmonë qëniet tona të bashkuara, nga aty brënda të shoh të gjallë të kërkosh përsëri e përsëri dashurinë time dhe unë çdo natë që vjen të ta fal dorëlëshuar... Trup dhe shpirt të tuat... Të gjitha në të rrallat duart e tua të ndërtosh nga fillimi ekzistencën time. Të jetoj dhe të vdes për ty shumë herë. Do të mbledh dhimbjet e tua i dashuri im të premtoj... Do të mbyll të gjitha forcat e tua të thyera në krahët e mi Do të mbështjell me përqafimin tim në gjumin më të ëmbël Dhe ëndrra ime do të bëhet ëndrra jonë Në atë realitetin paralel...në atë dhe në këtë... do të të kem në përqafim Dhe jam e lumtur i dashuri im Thuamë, kaq lumturi në cilën kujtesë të zej vënd?! ........... Dhe përgjërohem i dashuri im Përgjërohem të jesh këtu Të flinim të përqafuar Të më falje djellin tënd Dhe unë të të falja jetën time I dashuri im të adhuroj dhe përgjithmonë gjysma ime të përket ty!!!

Signatur: Nese do gjeja rrugen per te hyr ne zemren tende do ti fshija te gjitha gjurmet qe askush mos te na zbulonte


Vlerėsimet:
Vlerėsimet 7 7 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Cherry* *Cherry* ėshtė Femerore mungon/away Offline
Shenime: 6.690
Mosha: --
Postimi imė i pari
Pasuria: 179.771 dediEURO
31.10.2009 23:49 / Postimi 8. nė kėtė Faqe. !!!
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:

Signatur: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/glitterfy0061508t414d31.gif/]
[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/8700/glitterfy0061508t414d31.gif[/I
MG][/URL]

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 452 452 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *ArbNore* *ArbNore* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 10.120
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 438.070 dediEURO
01.11.2009 02:51 / Postimi 9. nė kėtė Faqe. Re: !!!
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Dikush me mall te dashuris jeton por vdes dhe kurr se perjeton,
dikush e shijon ter jeten dhe nuk ja din vleren
dikush e kerkon e embel eshte mendon
dikush jeton qe nje dit dikush ta dashuron
dikush lendohet dhe ter jeten nuk sherohet
dikush shpreson qe nje dit do te dashuron
dikush sbeson qe dashuria ekziston


Arbnoreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Signatur: Mos Ler Dike Te Behet Gjithqka,Sepse Kur Te Ike Do mbetesh Pa Asgje...!!!

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 326 326 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Lozonjare Lozonjare ėshtė Femerore Offline
Shenime: 43
Mosha: 26
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.450 dediEURO
01.11.2009 15:42 / Postimi 10. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:


Ty… Dashuria ime… më dhemb e gjithë kjo që shkruaj. Kisha pasur dëshirë që të gjitha këto të ti them në sy, që të mund të përqafoj butësisht, e prapë aq forte sa që të mos lëshoj kurrë më. Më dhemb dijenia se e di që nesër do të jesh shumë larg meje. Dhe çdo ditë, larg e më larg… Faleminderit… për të gjitha ato qaste të bukura, fjalë dhe puthjet e ëmbla. Faleminderit për të gjitha gjëra të bukura që mi dhurove. Çfarë do të më jetë jeta pa ty? E di… ditët do të më jenë të zymta dhe të mërzitshme, e net të rënda dhe të gjata. Rreth meje do të jetë qetësi e rëndë dhe vrasëse e cila do të më shtrëngoj derisa nuk më thërmonë. Ti, dashuria ime ke zgjedhur rrugën tënde, e në atë rrugë nuk qëndroj unë. Patjetër duhet të pajtohem me te. Ndoshta jam vet fajtor për këtë… mirëpo, nuk mund të të pres më. Ndoshta jam qyqar, ndoshta jam i ligë… ndoshta edhe nuk meritoj të të dashuroj. Por dije, që asnjëri nuk do të të dashuroj kurrë si unë, ndoshta do të pendohem tërë jetën time për shkak të shkrimit të këtyre fjalive, por nuk jam mësuar të jem i fundit në radhitjen e radhës…as që do të jem. Pa mëdyshje unë nuk jam atë që ti kërkon… nuk është me rëndësi. Unë nga e gjithë zemra të dëshiroj lumturinë e gjithë botës, të dëshiroj që sinqerisht të gëzohesh dhe të jesh e buzëqeshur. Unë me të vërtetë të dua dhe shumë më ka mbetur deri tek ti dhe lumturia jote. Dije që pas dashurisë sonë të marrë (tani vetëm e imja) unë më nuk do të jem i njëjti. Nuk do të jem më ai vogëlush naiv i ëmbël. Ndoshta do të jem person i keq dhe i mllefosur në tërë botën, mirëpo, ty kurrë nuk do të të urrej, nga se ty vetëm di të të dashuroj. Askush në jetën time nuk do ta zë vendin tënd, as që mund të krahasohet me ty. Ti më je fati im më i madh, e njëherrit edhe dënesa ime më e madhe. Jam i sigurt se do të gjen një dashuri të re, pastaj edhe ndonjë… nuk jam as xheloz e as i zemëruar. Ndjej se si vetveten e shtyj në ambis, nga se të lëshoj të shkosh, por rrugëdalje tjetër s’kam. Më falë për gabimet e bëra, më falë nëse ndonjëherë të kam ofenduar… dije që të gjitha ato i kam bërë nga dashuria. Më falë që të dua! Të dëshiroj të jesh e dashuruar… mjerisht unë nuk jam ai që do të të dashuroj, por ti vetë këtë e ke dëshiruar. Mendoj se dashuria jonë ka pasur aq vlerë sa që të them LAMTUMIRË përmes kësaj letre, kur ti nuk dëshiron të bisedosh me mua si njeri. Por nuk mundem të të fajësoj për asgjë… nga se largohesh përgjithmonë nga jeta ime, dhe të përsërisë të dëshiroj të gjitha të mirat. Që nga nesër para teje është një botë dhe një jetë e re. Duke të njohur mirë, e di se të gjitha këto do ti pranosh me një buzëqeshje dhe si një lojë, e di që lehtë do të vazhdosh më tej. E unë do të mbes këtu në vend dhe të kërkoj në fytyra tjera të njerëzve dhe lehtas duke thirrur emrin tënd. Do të endem rrugëve në shpresë se njëra prej tyre do të më sjell tek ti.... edhe nëse do ta dija se e gjithë ajo bredhje është e kot. Dashuria ime... nëse ndonjëherë ndjehesh e vetmuar në ato qytete të largëta dëgjoje erën.... do ta dëgjosh zërin tim.... e e di edhe vet se çka do të të thotë..... atë që gjithmonë pandërprerë të flisja derisa ishe e imja. Dhe erdhi koha të të them lamtumirë. Edhe njëherë të dëshiroj lumturinë e gjithë kësaj bote. Më le bile pakëz vend në mendimet e tua, mos më harro aq shpejtë ashtu si më le. Në zemër ruaj e gjithë dashurinë e kësaj bote veç për ty.... por nuk jam ai i cili do ta jep. Shumë do të vuaj dhe do qaj për ty, por ti mos u kthe.....ndjeke fatin tënd. Nëse ndonjëherë kthehesh.... do të më gjen tek qëndroj te vendi i vjetër dhe pres që rastësisht mos të paraqitesh nga diku, e unë të të vjedh shikimin tënd si dikur kur ishim të huaj. Mos u hidhëro që emrin tënd do ta thërras në ëndërr, e në ëndrrat e mija do të përqafoj dhe do të puthi me mall. Kur në kalendarin tënd i sheh 08 ... ose 14... numrat tona.... kujto se në atë moment një njeri lutet për ty dhe fatin tënd. E tash të puthi për të fundit herë...... nuk mund të të them më asgjë, lotët fytyrën po ma djegin..... do të shpresoj, do të shpresoj se njëherë do të të takoj dikur diku.... nëse ndodhë.... eja dhe mu afro, mos u hamend se unë ekzistoj vetëm për ty! E Ty do të dashuroj përjetësisht...

Signatur: Nese do gjeja rrugen per te hyr ne zemren tende do ti fshija te gjitha gjurmet qe askush mos te na zbulonte


Vlerėsimet:
Vlerėsimet 7 7 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *Lena* *Lena* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 12.439
Mosha: 27
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 426.547 dediEURO
01.11.2009 15:49 / Postimi 11. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: megjithse spo mundem me shkru at qka ndjej por besoj se do i shkruaj edhe un nje dit poezit te cilat i di sepse tani poer momentin po shkruan tjeter kush per mua sepse e kam pre doren pak ne pun edhe nuk po muj me shkru por sidoqoft ja disa poezi nga You Tube..shpresoj se nuk u bana bajat..

Youtube-Klip ->
 
Shtuar nga *Lena*

Signatur: Kur eci rruges,koken e mbaj ul..Jo qe i tutna dikujt por sja rrasi askujt 8-)

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 161 161 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: *ArbNore* *ArbNore* ėshtė Femerore Offline
Shenime: 10.120
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 438.070 dediEURO
02.03.2010 00:45 / Postimi 12. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: ***********************JETA PA TY NUK ESHTE JETE********************Dikur te kisha prane dhe mendoja se e kisha gjithe lumturine e botes,por kisha gabuar,sepse pikerisht vuajtjet e mia nisen ketu.Jeta ime mori kah krejtesisht ndryshe.Rruget tona u ndane ne diten kur ti me lendove.
Megjithate une jam lutur per ty qe te mos te gjej asgje e keqe dhe e tmerrshme.Ne shpirtin tim kam krijuar nje vullkan me urrejtje,por midis atij vullkani ende ka dashuri dhe emri yt me ben te ndjej ende dashuri.
Megjithese emrin tend e kam shendrruar ne emer djalli,dhe ne gjithqka te keqe.Ne mendjen time nga nje engjell ti u bere perbindesh per mua,nje perbindesh qe gjithmone me ndan dhimbje falas:Tani e kam gjithqka te qarte,sepse jam penduar thellesisht,sepse te gjitha i kam kuptuar drejt.Tani eshte shume vone qe dashurine e humbur ta kthejme prapa.Kam vendosur qe te luftoj per ate qe dua te pakten ta provoj,kam vendosur qe gjithmone te mendohem shume para se te dashuroj dike.
Nuk kam ndonje menyre te te tregoj se sa te kam dashur dhe e vetmja menyre qe kam eshte qe permes ketyre rreshtave te tregoj se sa Te Dua
Arbnorja

Signatur: Mos Ler Dike Te Behet Gjithqka,Sepse Kur Te Ike Do mbetesh Pa Asgje...!!!

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 326 326 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Albulena19 Albulena19 ėshtė Femerore mungon/away Offline
Shenime: 300
Mosha: 19
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 7.500 dediEURO
25.07.2010 21:01 / Postimi 13. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Sme za gjumi. Syte te e rraskapitur por prap nuk kane deshire te mbyllen kur perpara tyre je ti. Nuk lodhen kurre duke te veshtruar.Gjithnje me kujtohet dita kur te pash per her te pare. Shiu binte , era frynte dhe qielli i nxirre nga rete u hap dhe lejoi nje rreze dielli qe me verboi. Nuk e ndjeja ma as shiun, as eren. Floket e tu te zez, te njomur nga shiu kishin shkuar menjane nga era qe frynte. Ne ate çast gjithçka u ndal dhe un kisha nje deshire te vetme, te isha nje pike shiu. Nje pike e vogel shiu, te bie nga lart mbi floket e tu, te rreshket mbi ballin tend te shndritshem, te behem nje me syrin e zez, te perkedhel fytyren dhe te vdes mbi buzet e tua flak. Qe nga ai moment skam reshtur se menduari per ty, kur ste kisha pran dhe tani qe te kam prane. Sdo te doja kurre te lija. Do doja te shtrengoja fort nen krahet e mi, te burgosja aty ne perjetsi. Gjithnje kam dashur te te them por skam mundur. TE DUA zemer

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 33 33 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Buona Buona ėshtė Femerore Offline
Shenime: 9.060
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 75.869 dediEURO
25.07.2010 21:22 / Postimi 14. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ti kerkove te largohesh por smendove se dot pendohesh...ti kerkove nvend te zhgendrres enderr mbete pa i mbyll syt.Jeto mua nuk me pengon por provo te jetosh edhe ti pa i pengu dikujt-ani koha te dha tjetren a thua a te mban ashtu si un..por ti kujt ja zgjat krahun e majt kur te bish ne gjum kujt i thua te kam jet si nje koh mu trego sa me ke harru pper te jetu un thjesht te them se nuk te du jo vertet ste dua me fal por nuk te dua mos shkatrro askend si mua se nuk te vlen jeta

Signatur:
Une jam keshtu, nuk do me ndryshoni KURR....Njihmeni nese keni DURIM.
As Dielli as Hana s'jane takue dot.

Jam e embel si sheqer

B u o n a

Ngjyra vere!

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 1310 1310 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: kosovarja18 kosovarja18 ėshtė Femerore mungon/away Offline
Shenime: 276
Mosha: 19
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 4.980 dediEURO
01.11.2011 18:26 / Postimi 15. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Një letër dashurie për TY !?


.Mungesa jote ka lene te zbrazet edhe Hapesiren. Asgje nuk me ben rehat kur ti nuk je pran... e vetmja qe me mbeti eshte deshira akoma per te endrruar. Si eshte e mundur kjo dashuri te jete me fatekeqja...pse?
Gjithcka eshte si nje zgjim i trishtuar, i hidhur dhe ne harrese. Me kot kerkoj te paraftyroj fetyren tende te qeshur dikur se paku ne enderr edhe ajo tash me mungon!!!! Perse te dua? Cilat arsye i veshen tani urrejtjes? Pse me urren? Deshira per ta zhdukur ate qe smund ta kem apo qe eshte si une apo me ngjan njesoj mua?
Une ndoshta nuk po di si te them te dua apo ndoshta nuk po gjej fjalet cilat duhet per ti thene? Ndoshta nuk po i njof rruget tuaja per te arritur ne shpirtin tend ? Asgje nuk po di vetem e di se Te Dua ..... Pas teje asgje tani ska rendesi. Nuk do te kete ndoshta hapesira per te permbushur sepse dikush tjeter do i permbush ato tek ti !? Me thuaj e vertete kjo?

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 32 32 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: SStyLe SStyLe ėshtė Femerore Offline | postuar me iPhone
Shenime: 26.608
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 557.418 dediEURO
01.11.2011 19:00 / Postimi 16. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Mbasii paskan shkruar shume,, edhe une po shenoj diçka

Po shkruaj kete leter per ty, nukk eshte poezii vetem disa fjal prej zemres. Ende sot sii gjithmone prap vetem nje eshte ne zemren time, ne mendjen time por ka kaluar nje kohe e gjatt qe ske qen ne pranin time! Prap edhe pse dukem ne çdo moment e buzeqeshur e lumtur prap sahere mendojj per tyy e ndjej veten te humbur sepse prej se ti me nuk je çdo gje me duket kot!! Sott pas nje kohe te gjatt edhe pse dikush tjeter me ben te lumtur me sjell buzeqeshje prap vrehet se ajoo buzeqeshje tingellon fallc, joo me plote zemer si dikur me tyy! Edhe pse e kam shume te veshtir te pranoj te kaluaren une prap jetojj, sepse jeta vazhdon, ndoshtaa kurr me si me pare por prap vazhdon! Vetem nje gje e shpresojj te marr forcen te shijoj jeten edhe pa tyy! Edhe pse nuk shkruar me per tyy sdoo me then qe gjitha i kam harruu, se nganjehere prap para syve me shfaqesh tii, ne enderr gjithashtuu!! Vetem sduaa me te shkruaj sepse asgje nuk te kthen. As shkrimi, as lutja, as vuajta, as dhimbja as lotett vetem nje gje me mbetet te ndrroj flett dhe te vazhdojj kete jete, ndoshta eshte me mire per mua e per krejtt!!
Ketoo jan fjalet e funditt qe i shkruajj per tyy ;( ;( por ne zemer ende je ti dhe nga atyy kurr sdo te largoj, atyy do te jeton gjithmone!!

Signatur: Une sjam princesh e Amsterdamit,, jam nje llokum prej Shadėrvanit... Zemer PZ... .
Behu zot i vetes..!!
Ma kan inati mileti se realiteti vran...
No copy, no paste..! 100% SStyLe...ShqipStare LoL 

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 2540 2540 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: jetesa jetesa ėshtė Femerore zėnė Offline
Shenime: 336
Mosha: 23
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 9.100 dediEURO
01.11.2011 19:42 / Postimi 17. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: KTHEHU ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
Përsëri në këtë natë ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymën.Qielli ka ngjyrën
e fjalëve boshe.Lotët më pikonin pa rreshtur,zemra kërkonte dashurinë
e humbur,kërkonte realitet me vështirësi dhe mospërfillje,por së paku le të jetë realitet.
Fillova t’i numëroj yjet që rrinin të zymur në brendi të qiellit,por ngadalë ata filluan
të zhduken.Tik-taku i orës ishte instrument i vetëm në veshët e mi,por dhe ajo nuk
më tregonte të vërtetën.Kishte filluar të agonte mëngjesi e ora më tregonte mesnatë.
Dora ime zgjatej si lypëse saherë që të takoja,e ti nuk ofrove mëshirë për mua.Të
desha aq shumë,jeta ime ishe ti.Të prita ditë të tëra se mos vallë do të ktheheshe përsëri
tek unë.I numërova muajt,vitet..por ti as që mendoje në rikthim.Të ëndërroj çdo natë,
vetëm ëndërra është vend takimi i vetëm për ne të dy,e ëndërra këtë natë u zhduk.
Të dua…më beso.Unë smundem pa ty.Vallë,është kaq e rëndë të më falësh dashuri?S’të
kërkoj asgjë më shumë.Dua të jemi bashk ashtu siç ishim dikur,të ndjej përqafimin tënd,
puthjen tënde..I dua ata duar që shtrëngonin fort duart e mia që dridheshin saherë që isha
me ty.Dua zemrën tënde,më mungon..pa ty jam asgjë.Tani të falë shpirtin duke imituar të
vdekurin,e ti po më ofron trëndafila të vyshkur që në brendi të saj shkruan:”Më HARO,,...
Në këtë çast nata sipër meje e lëshoi perden e saj të zezë,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarë.O Zot,unë jam rob i dëshpërimit,por faj nuk kam!Kush ka parë që viktima të qajë
nga dashuria për vrasësin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botë
me bore,nën kumbana heshtjeje.Ti më thua “largohu,, e unë të lutem si fëmi.Jam
poezi e pashprehur për zemrën tënde.Emrin tënd po e përmend por s’po mund t’a
thëras.Je aq larg.,nuk mundem të të harrojë kurrë.Të lutem kthehu,kthehu ;( ;( edhe në qoftë
se ajo ditë do të jetë pas shumë vitesh,kthehu edhe sikur të jetë shumë vonë.Unë do të
pres derisa Zoti më dhuron jetë.E nëse unë kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
të më thuaj Të DUA.Nën dheun e zi,nën sandëkun që trupi im do të jetë I mbuluar,
ndoshta do të të dëgjoj,dije se vetëm atëherë do të prehem e qetësuar.E nëse në atë
çast fillon shiu,dije se janë lotët e mi nga gëzimi.Kthehu ;( ;(

Signatur: Se di a me don apo jam mashtrue.
a po te merr malli kur nuk me sheh mua.
nese do te dish sa me merr malli per ty
ngriti syte dhe shiko qiellin
nese qielli ka nje mbarim
aty shuhet dhe malli im.

Shkruan.Vale..

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 5 Vlerėsime
Vlerėsimet 94 94 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ShQiipeLaDy ShQiipeLaDy ėshtė Femerore punon diqka Offline
Shenime: 20.760
Mosha: 29
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 786.400 dediEURO
01.11.2011 20:15 / Postimi 18. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nese ti nuk do te ekzistoje,
me thuaj pse une do te ekzistoja,
per te ngelur mbrapa ne nje bote pa ty,
pa shprese dhe pendime

Nese ti nuk do te ekzistoje,
do mundohesha te shpikja dashurine,
si nje piktor qe shikon nen gishtat e tij
ngjyrat e dites qe lindin,
dhe nuk kthehet mbrapa

Nese ti nuk do te ekzistoje,
me thuaj pse une do te ekzistoja,
te zenet qe flen ne krahet e mi
qe nuk do ti dua kurre.

Nese ti nuk do te ekzistoje,
do isha vetem nje pike me shume
ne kete bote qe vjen e shkon,
do ndihesha i humbur,
do kisha nevoje per ty.

Nese ti nuk do te ekzistoje,
me thuaj pse une do te ekzistoja,
do pretendoja sikur te isha vetvetja,
por ne te vertete nuk do te isha dot.

Nese ti nuk do te ekzistoje,
besoj qe do ta kisha gjetur,
sekretin e jetes, psene,
thjesht per te krijuar
dhe per te shikuar.

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 362 362 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: leona22 leona22 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 147
Mosha: 23
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 3.711 dediEURO
01.11.2011 20:28 / Postimi 19. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kush? ;(
Kush ma helmoi zemren? :rolleyes:
Kush ma shkaterroi jeten? :rolleyes:
Kush me largoi nga ti? :O
Kush e beri kete vere te zeze per mua?
Kush me beri te mallkoj gjdo gje ne jete?
Ke e pangova te me lendoje keshtu?
Kush pati shpirt te futet ne mes mishit e thoit?
KUSH?
Ah,sa i marre behem nganjehere,pyes vazhdimisht per humbjen tende,e askush sme pergjigjet.Apo deshirojne te me shohin se si tretem gjdo dite,se si vuaj per ty,per ty shpirti im.Oh,sa veshtir qenka te jetoj larg teje,larg trupit dhe shpirtit tend,ah.... Dikur ishim te lumtur,se paku keshtu mendoj,e nje dite filluan te shkeputen zingjiret e dashurise sone.Ditet ikin pa meshire.Ndjehem i vetmuar,asgje sme ben pershtypje,asgje sme nxit te jetoj,asgje...Vetem nje e di se pa ty smund te jetoj,se minutat e jetes sime po numrohen.Ah do te vdes me mallin tend,do te vdes duke i kerkuar syte e tu.Do te vdes pa ty... Zemer

Signatur: .....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
1 shikim,2 sy te dashuruar......
2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 2 Vlerėsime
Vlerėsimet 25 25 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: ShQiipeLaDy ShQiipeLaDy ėshtė Femerore punon diqka Offline
Shenime: 20.760
Mosha: 29
Statusi: i/e Martuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 786.400 dediEURO
01.11.2011 21:13 / Postimi 20. nė kėtė Faqe.
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Kam vetem mall.


Nuk kam emer,nuk kam mundime,nuk kam zemer,nuk kam ndjenj
kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi Ty,mbi syte,buzet,
trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mabs Teje pas endrrave te Tua,
pas diteve te Tua.Kam mbetur me Ty per te te falur dashurine ngrohtesine,
shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.
Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe Ti te thyeje akullin e
vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per Ty.
Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do
ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, Ti nuk i deshe kurre zerat e
embel te syve te mi,Ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,
shkruajta per Ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe ,si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar
thermija ndjenjash.
E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie .
Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua......
Ti nuk je me i imi , por jam e sigurt qe une jam aty ku je Ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend,
ne cdo rrugice ku shkel Ti, ne c'do gje qe prek Ti...............

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 362 362 Vlerėsime Positive / 3 3 Vlerėsime Negative


Informatat nga: fatlumja fatlumja ėshtė Femerore Offline
Shenime: 9.496
Mosha: 25
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 115.845 dediEURO
02.11.2011 06:56 / Postimi 21. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Ty te vraft dashurija ime

sedi a kam forc te pershkruaj gjith kete dhimbje , qe mkan kapluar shpirtin tim
Sedi amund te permbledhem pa me rrjedh pikat e lotit duke shkruar ket leter
sepse shpirti im din vetem fjalen dhimbje

Bieshi nga syt e mi, qe tash e sa koh nuk me jan tharr lotet
ata me jan ber ushqim per syt,
sepse lotet mjapin fuqi,
lotet mjapin ngushllime

Nuk di ate kujtohen ditet qe kem kaluar se bashku,
ndoshta ti i ke harruar
por une smundem ti harroj
sepse ato dit ishin ditet me te lumtura te jetes sime
nuk kishte mundim me te rend se kur me the se dot shkojsh per gjithmon
ishte plag qe nuk mund ta sheroj
Nuk munda te flas sepse sme gliste as shpirti im i vrar
sepse me vrave me dashurin qe ma dhurove
Te vrafshin lotet e mi

Nuk besoj se dot kesh jet te luntur i dashuri im
sepse dot mallkoj zemra ime
eti vazhdo te jetojsh jeten tende e une dot mallkoj ty
e nje dit mallkimi im do te zen
dhe erresira dot kaploje shpyrtin tend , e ateher dot jem e qet ter jeten


Nuk pata deshir te shkruaj keshtu
por shpirti im po shkruan ,,
Edi se do ta lexojsh ket leter
dhe do te bjen ne mend se askush ste ka DESHT si un

Nje dit do te bahesh dhenderr
dhe do te perqafoje ajo qe ste don ma shum se un
kur te kujtohem mbylli syt dhe perqafoje ate qe e ki pran

Lamtumir i dashuri im se te humba per gjithmon Lamtumir


Signatur:
Citati:
Spot thom te dua,Por tkom dasht- Sod me kqyre por ani nasht- Rrnoft dashnija ku del loti- Smujta un ta ktheft Zoti

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 1481 1481 Vlerėsime Positive / 2 2 Vlerėsime Negative


Informatat nga: arjani arjani ėshtė Mashkullore Offline
Shenime: 215
Mosha: 24
Statusi: Beqar/e
Postimi imė i pari
Pasuria: 5.569 dediEURO
02.11.2011 12:13 / Postimi 22. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe Te Dua Ty.
Te gjitha mi more Ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per Ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per Ty edhe pse e din Ti qe jam ne kete rruge por i humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene ''Te Dua'' por Ti nuk me takon mua por do t’i takosh te tjerit edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per Ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe Ti e lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte i mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do'' Te Dua ''dhe do te kujtoj.Por e mora vesh qe ti kurr sme ke dasht sepse ti nuk mund te duash askend sepse shkurt shqip thjesht ti nuk ke ZEMER TE VERTET andaj edhe hina ktu met shkru jo qe po vuj per por sepse..Sonte shume te urrej.Mbi gjithcka urrej veten pse te kam dashur si i marre ...Pse pikerisht nje perbindesh sikur ti.Do te doja te ndryshoja gjithcka ne jeten time,e te mos te te lejoja as te me prekje,e as te me shikoje,o jooooo nuk vuaj pse jam ndare nga ti vuaj se si te kam dashur ty,se si rash dhe i besova fjalve tua oooo SA shume te urrejjjj,nganjehere dua te mos jetoj jo per shkakun tend por per shkakun e gabimeve te mia,megjithse ti ke vdekur per mua i lejova vetes se paku te shfryhem e ta nxjerr gjithe mllefin qe me eshte mbledhur ne zemer sepse edhe po ti them ty gjitha keto ne sy nuk ja vlen sepse edhe vet je person qe nuk ja vlen te bisedosh me ty e kam kuptuar vone kete megjithate me mire vone se kurre ... Te urrej te urrej me beso .....aq shum te deshta tash je vdekur per mu///

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 22 22 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Deshiraaa Deshiraaa ėshtė Femerore Offline
Shenime: 7.804
Postimi imė i pari
Pasuria: 229.430 dediEURO
02.11.2011 13:56 / Postimi 23. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: nje leter per skend :D ...ka ikur koha e letrave ..e ata qe jam miren me kto ma heret neti perkujtojn

Signatur: Gjilanase 100 % ;)

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 818 818 Vlerėsime Positive / 1 1 Vlerėsime Negative


Informatat nga: Vetoni84 Offline
Shenime: 42
Mosha: 26
Statusi: i/e Fejuar
Postimi imė i pari
Pasuria: 1.095 dediEURO
02.11.2011 17:59 / Postimi 24. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi:
Citati:
Citati nga: jetesa
KTHEHU ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
Përsëri në këtë natë ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymën.Qielli ka ngjyrën
e fjalëve boshe.Lotët më pikonin pa rreshtur,zemra kërkonte dashurinë
e humbur,kërkonte realitet me vështirësi dhe mospërfillje,por së paku le të jetë realitet.
Fillova t’i numëroj yjet që rrinin të zymur në brendi të qiellit,por ngadalë ata filluan
të zhduken.Tik-taku i orës ishte instrument i vetëm në veshët e mi,por dhe ajo nuk
më tregonte të vërtetën.Kishte filluar të agonte mëngjesi e ora më tregonte mesnatë.
Dora ime zgjatej si lypëse saherë që të takoja,e ti nuk ofrove mëshirë për mua.Të
desha aq shumë,jeta ime ishe ti.Të prita ditë të tëra se mos vallë do të ktheheshe përsëri
tek unë.I numërova muajt,vitet..por ti as që mendoje në rikthim.Të ëndërroj çdo natë,
vetëm ëndërra është vend takimi i vetëm për ne të dy,e ëndërra këtë natë u zhduk.
Të dua…më beso.Unë smundem pa ty.Vallë,është kaq e rëndë të më falësh dashuri?S’të
kërkoj asgjë më shumë.Dua të jemi bashk ashtu siç ishim dikur,të ndjej përqafimin tënd,
puthjen tënde..I dua ata duar që shtrëngonin fort duart e mia që dridheshin saherë që isha
me ty.Dua zemrën tënde,më mungon..pa ty jam asgjë.Tani të falë shpirtin duke imituar të
vdekurin,e ti po më ofron trëndafila të vyshkur që në brendi të saj shkruan:”Më HARO,,...
Në këtë çast nata sipër meje e lëshoi perden e saj të zezë,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarë.O Zot,unë jam rob i dëshpërimit,por faj nuk kam!Kush ka parë që viktima të qajë
nga dashuria për vrasësin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botë
me bore,nën kumbana heshtjeje.Ti më thua “largohu,, e unë të lutem si fëmi.Jam
poezi e pashprehur për zemrën tënde.Emrin tënd po e përmend por s’po mund t’a
thëras.Je aq larg.,nuk mundem të të harrojë kurrë.Të lutem kthehu,kthehu ;( ;( edhe në qoftë
se ajo ditë do të jetë pas shumë vitesh,kthehu edhe sikur të jetë shumë vonë.Unë do të
pres derisa Zoti më dhuron jetë.E nëse unë kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
të më thuaj Të DUA.Nën dheun e zi,nën sandëkun që trupi im do të jetë I mbuluar,
ndoshta do të të dëgjoj,dije se vetëm atëherë do të prehem e qetësuar.E nëse në atë
çast fillon shiu,dije se janë lotët e mi nga gëzimi.Kthehu ;( ;(

fv, me vjene shume mire qe forumi ka nje goce si ty e re por shume e rritur nga llogjika dhe njeri qe kupton gjerat. Je nje femer fantastike pa keqkuptime te lutem. Nuk eshte kategoria perkatese por desha te falenderoj shume dhe kam nje pyetje ku i gjen gjithe keto fjale apo kete i shkruan nga vuajtja e shpirtit dhe zemres?

Signatur: Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher ,(Tina) dhe t'a largoj ket merz

TINA.

Vlerėsimet:
Vlerėsimet 6 6 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Informatat nga: leona22 leona22 ėshtė Femerore Offline
Shenime: 147
Mosha: 23
Statusi: i/e Dashuruar
Postimi imė i pari
Pasuria: 3.711 dediEURO
02.11.2011 21:31 / Postimi 25. nė kėtė Faqe. RE: "nje Leter Per Ty"
Pėrgjigju Pėrgjigju Jepė citat kėti Mesazhit Citat Ndrysho Mesazhin ose fshi nga forumi Ndrysho Shko tek fillimi i Faqes Fillimi

Postimi: "nje Leter Per Ty"


Pse Te dua

Kalojne dite muaj jave dhe vitet dhe une ende Te dua.Shpesh bej pyetje vetes pse te dua aq shume kur ndonjhere nuk meriton dashurine time.Je strukur ne zemren time dhe veshtire te te largoj nga aty pasi qe me kthetrat e tua nuk e leshon dot.Jom e lumtur qe te kom mirpo te njeten kohe dhe te urrej.Jom bo si nje magnet pas teje dhe nuk mundem te terhiqem leht.Nuk mundem te i rezistoj dashurise qe kom per ty.Je nje engjull per mua,me ke bo per vete dhe nuk me lejon te ike nga ty edhe nese une dua.Asnjehere nuk kom dashuruar aq shume sikur tani,vertet dashuria pas teje me ka bo qe te humbas veten dhe te mos mendoj asgje tjeter pos teje.Te dua dhe gjithmon do te dua.Edhe nese nje dite do te vdes dashurine qe kom ndaj teje do ta marr me vete duke te treguar se edhe ne boten tjeter do te dua vetem ty dhe askend tjeter.

Signatur: .....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
1 shikim,2 sy te dashuruar......
2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.......

Vlerėsimet:
Ky Postim ka 1 Vlerėsime
Vlerėsimet 25 25 Vlerėsime Positive / 0 0 Vlerėsime Negative


Faqet (2): [1] 2 nė vijim

Shko tek:

Vizitat Sot: 9.341 | Dje: 66.960 | Gjithsej: 154.450.297
Home | Kategoritė | Muzika | LogIn/Regjistrimi
dedi24.com (C) 2005 - 2014, coding, programming & design by dedi4u | * dedi24.com ėshtė Emer e regjistruar tek Kompania e regjistrimit pėr Emra nė Gjermani
Gjitha drejtat janė tė Rezervuara | Kjo Faqe pėrmbanė Scripte tė ndryshme ( PHP | Java | SQL | Flash )
Kontakt - eMail: info@dedi24.com
InfoTel: +49 89 41 61 22 62 (Fiks, What“s Up, Viber, SMS)